12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1621096
در سفر معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به استان فارس صورت گرفت:
افتتاح و بهره برداری از «آموزشگاه 3 کلاسه ابتدایی خیرساز عشایری» منطقه کهمره سرخی شیراز

در سفر معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به استان فارس، آموزشگاه 3 کلاسه ابتدایی خیرساز عشایری منطقه کهمره سرخی شیراز، افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌و‌پرورش، رضوان حکیم زاده در آئین افتتاح آموزشگاه  3 کلاسه ابتدایی خیرساز عشایری منطقه کهمره سرخی شیراز، اظهار کرد: عنایت خداوند است که باعث می شود انسان سرمایه خود را در کار درست و خیری چون «مدرسه سازی» هزینه کند و باعث تغییر مسیر خیلی از دانش آموزان شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به آیات قران گفت: نعمت واقعی این است که انتخاب گر بتواند از آن چیزی که خداوند به او عطا کرده است، در راستای بهتر کردن زندگی دیگران استفاده کند.

وی افزود: یکی از نمادهای شکر این است که از نعمات خداوند به درستی بهره بگیریم و این نعمات را صرف امور خیر کنیم.

حکیم زاده تصریح کرد: امیدواریم در این مدرسه خیرساز نیز با مشارکت و نظارت خیّر محترم و همکاری اداره آموزش و پرورش عشایری، مقوله یادگیری و تربیت به خوبی اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: مدرسه سازی، آغاز حرکتی به سمت «توسعه عدالت آموزشی» است و برای تکمیل این حرکت اهتمام و توجه به امور تحصیلی دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند نیز بسیار حائز اهمیت است.

شایان ذکر است؛ آموزشگاه خیّر سازنده یاد «روح الله کنعانی وند» در زمینی به مساحت یک هزارمترمربع و زیربنای 350 مترمربع با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال دارای 3 کلاس، آزمایشگاه، نماز خانه و سرویس بهداشتی و یک باب سرایداری از سوی خیّر محترم، مهندس کنعانی وند که خود روزی دانش آموز این مدرسه بوده، ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید :