17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ ۰۸:۳۵:۳۱
کد مطلب:  1620804
از سوی معاونت توسعه و برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ شد؛
دستورالعمل «طرح مولدسازی دارایی‌ها»

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل «طرح مولدسازی دارایی‌ها» از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش،  بر اساس این دستورالعمل ، وزارت آموزش‌وپرورش مکلف است؛ باهدف سامان‌دهی، بهینه‌سازی و تبدیل به احسن املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی، بارعایت ملاحظات آموزشی، ازجمله تأمین سرانه فضای آموزشی با پیش‌بینی رشد جمعیت دانش‌آموزی در سال‌های آتی نسبت به اجرای «طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای آموزش‌وپرورش» در چارچوب قوانین و مقررات مربوط اقدام نماید.

بر این اساس؛ با تأکید وزیر آموزش‌وپرورش، زمینه تحقق اهداف طرح فوق، تحت عنوان «طرح مولدسازی دارایی‌ها» با تشکیل کارگروه‌های ستادی و استانی فراهم و در همین راستا بیش از 3500 ملک از مجموعه املاک و فضاهای آموزشی مازاد شهری و مناطق روستایی احصا و در قالب اطلس جامع سامان‌دهی املاک؛ تدوین و گردآوری شد.

بر اساس این طرح، لازم است؛ مدیران کل استان‌ها ترتیبی اتخاذ دهند که ضمن بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های استان، تدابیر لازم برای بهینه‌سازی املاک بلااستفاده با اولویت‌های «تجاری‌سازی املاک با نگاه درآمدزایی و کمک به اقتصاد آموزش‌وپرورش»، «مشارکت با بخش‌های درون‌سازمانی»، «مشارکت با بخش خصوصی، تعاونی و غیردولتی» و «تهاتر، اجاره یا فروش» در دستور کار قرار گیرد.

شایان‌ذکر است؛ ادارات کل استان‌ها موظف‌اند؛ پس از تعیین تکلیف اسناد مالکیت و تغییر کاربری املاک، نتیجه را جهت جمع‌بندی و انعکاس به مقام عالی وزارت حداکثر تا تاریخ 20 مردادماه 1400، به اداره کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ارسال کنند.

به اشتراک بگذارید :