9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1620416
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:
خودمان را برای «بازگشایی مدارس» آماده کنیم

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: با اشاره به این که باید خودمان را برای بازگشایی مدارس آماده کنیم، گفت: تلاش می کنیم تا با اولویت، بچه‌های پیش‌‌دبستانی، دبستانی و دبیرستانی به مدرسه بروند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان این که از امروز بیش از هفته‌های گذشته روند تزریق واکسن سرعت گرفته است، اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد که روزانه تا 500 هزار نفر از مردم واکسینه شوند و این می‌تواند نسبت به بیماری مصونیت بیشتری ایجاد کند.

رئیس جمهوری با اشاره به برطرف شدن مشکلات موجود در روند تولید واکسن داخلی و تهیه واکسن خارجی، اظهار داشت: امروز با اقدامات انجام شده، شرایط به نسبت مناسبی در این زمینه بوجود آمده است و در هفته‌های آینده با شرایط بهتری نیز کارها را به پیش خواهیم برد.

روحانی در  خصوص وضعیت بازگشایی مدارس و روند استمرار آموزش در کشور در سال تحصیلی 1401-1400، گفت: تقریباً از اسفند 98 مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده و ارتباط آموزشی از طریق فضای مجازی انجام می‌شود و طبیعی است که فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین معلم شود، لذا باید خودمان را برای بازگشایی مدارس آماده کنیم.

رئیس جمهوری افزود: تعطیلی مدارس از لحاظ روحی و روانی بر دانش‌آموزان تأثیر می‌گذارد، لذا باید تلاش کنیم تا با اولویت، بچه‌های پیش‌‌دبستانی، دیستانی و دبیرستانی به مدرسه بروند.

روحانی خاطرنشان کرد: براساس تحقیقات انجام شده، مدارس عامل انتقال ویروس نیست، لذا لازم است با واکسیناسیون معلمان، راننده‌های سرویس و مستخدمین مدارس و همچنین اساتید دانشگاه، شرایطی فراهم کنیم که آموزش به صورت حضوری برگزار شود و همه مقدمات لازم را از لحاظ بهداشتی فراهم سازیم تا در مهرماه مدارس بازگشایی شود.

به اشتراک بگذارید :