12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۲:۴۵
کد مطلب:  1620244
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیر ساز عشایری منطقه کهمره سرخی شیراز تاکید کرد:
فرهنگ مدرسه سازی در مناطق عشایری باید توسعه یابد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فرهنگ مدرسه سازی در مناطق عشایری باید توسعه یابد زیرا که سرمایه های انسانی بی نظیری در این مناطق وجود دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیر ساز عشایری روستای جمالی منطقه کهمره سرخی گفت: از معدود کارهای ماندگار انسان که هیچ گاه از بین نخواهد رفت امر مدرسه سازی است و ما خوشحالیم که این امر در استان فارس به خوبی و با قدرت دنبال می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: به مدرسه لقب صالح میدهیم زیرا که مدرسه با یک فضایی پویا، تربیت کننده و ارزشمند که دارای ریشه های فرهنگی می باشد یک موجود زنده است.

اسماعیلی گفت: روح و حیات مدرسه را معلمان تشکیل می دهند که انشالله با تخصیص کادر آموزشی مجرب در این مدرسه زمینه موفقیت و هدایت دان آموزان را فراهم خواهیم کرد.

گفتنی است آموزشگاه خیر ساز زنده یاد روح الله کنعانی وند در زمینی به مساحت یک هزارمترمربع و زیربنای 350 متر مربع با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال دارای 3 کلاس، آزمایشگاه ، نماز خانه و سرویس بهداشتی و یک باب سرایداری توسط خیر محترم مهندس کنعانی وند که خود روزی دانش آموز این مدرسه بوده ساخته شده است.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش محمد رضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، ، مهندس موصلی مدیرکل نوسازی مدارس فارس، فیاض پور معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، حیدری رییس آموزش و پرورش عشایری و جمعی از مسئولان اداره کل و آموزش و پرورش عشایری و مردم منطقه کهمره سرخی نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :