12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۲۱:۰۱:۰۷
کد مطلب:  1620240
رئیس آموزش و پرورش عشایری فارس در آیین افتتاح آموزشگاه خیر ساز عشایری منطقه کهمره سرخی تاکید کرد:
با مدرسه سازی میتوان فرصت ساختن موفقیت برای دانش اموزان عشایر را فراهم کرد

رئیس آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: فرصت سازی برای دانش آموزان عشایری فارس با بیش از 12هزار دانش آموز، تنها با مدرسه سازی میسر می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بهنام حیدری در آیین افتتاح آموزشگاه خیر ساز عشایری منطقه کهمره سرخی شیراز گفت: این آموزشگاه دارای سه کلاس درس، دفتر مدیریت، نمازخانه، ازمایشگاه، سرویس های بهداشتی ویک باب سرایداری مجهز است.

رئیس آموزش و پرورش عشایری فارس ضمن تحسین اقدام ارزشمند خیراین مدرسه گفت: این دبستان عشایری که در محل سابق دبستان شجاعت روستای جمالی منطقه کهمره سرخی احداث شده است درزمینی به مساحت یک هزارمترمربع و زمینی با زیربنای بالغ بر 350متر مربع احداث شده است.

حیدری با بیان اینکه اعتبار ساخت این آموزشگاه بالغ بر 15 میلیارد ریال بوده است گفت: امیدواریم این مدرسه زمینه موفقیت و هدایت و تربیت دانش آموزان خوش آتیه این منطقه را فراهم کند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس فارس نیز در این جلسه گفت: خصلت وفادارای بالاتر از شجاعت وسخاوت است و انسان وفادار به میهن و زادگاه خود هم شجاع و هم با سخاوت است.

سرفراز موصلی گفت: از خصایص خوب خیرین مدرسه ساز علاوه بر وفاداری، هوشمندی و ذکاوتشان است، زیرا آنها خیلی خوب فهمیده و پی برده اند که بهترین مکان برای سرمایه گذاری معنوی منابع مالی خود امر مدرسه سازی است.

موصلی با تقدیر از حمایت های مدیرکل آموزش و پرورش فارس در امر مدرسه سازی گفت: تمام اتفاقات بزرگ و ساخت فرهنگ و تمدن یک جامعه ازپشت نیمکت های مدارس آغاز می شود و ما باید نسبت به ساخت و تجهیز مدارس اهتمام ویژه داشته باشیم.

گفتنی است آموزشگاه خیر ساز زنده یاد روح الله کنعانی وند در زمینی به مساحت یک هزارمترمربع و زیربنای 350 متر مربع با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال دارای 3 کلاس، آزمایشگاه ، نماز خانه و سرویس بهداشتی و یک باب سرایداری توسط خیر محترم مهندس کنعانی وند که خود روزی دانش آموز این مدرسه بوده ساخته شده است.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، محمد رضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، اسماعیلی و فیاض پور مدیرکل و معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس و جمعی از مسئولان اداره کل و آموزش و پرورش عشایری و مردم منطقه کهمره سرخی نیز حضور داشتند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :