11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ۱۰:۰۴:۰۰
کد مطلب:  1619786
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خبر داد؛
اختصاص ۳۳۰ میلیارد ریال برای «خرید تجهیزات سرمایشی» به خوزستان در سال گذشته

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از اختصاص ۳۳۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات سرمایشی به خوزستان در سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به گرمای شدید هوا در این منطقه نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده بیشتری در مدارس وجود دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهراله رخشانی‌مهر در ادامه سفر خود به خوزستان روز پنجشنبه در بهبهان، پس از بازدید از پروژه‌های در دست اجرا و افتتاح یک سالن ورزشی و کلنگ زنی دو پروژه آموزشی، در نشستی با مسؤولان به بررسی فضاهای آموزشی شهرستان‌های بهبهان و آغاجاری پرداخت.

وی در این نشست با ابراز خرسندی از راه‌اندازی مجمع خیرین مدرسه‌ساز بهبهان، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سال آینده ۴۰هزار میلیارد ریال برای طرح‌های مشارکتی کشور اختصاص دهیم که هر استانی مشارکت بیشتری از خیران داشته باشد اعتبار بیشتری را دریافت می‌کند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: باید از پراکنده‌سازی مدارس جلوگیری شود و مدارس جامع و کامل با ظرفیت بالای پذیرش دانش‌آموز ساخته شود این کار باعث می‌شود مدارس با امکانات بیشتری ساخته شوند.

رخشانی‌مهر افزود: پارسال ۳۳۰میلیارد ریال برای خرید تجهیزات سرمایشی به خوزستان اختصاص داده شد اما با توجه به گرمای شدید هوا در این منطقه نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده بیشتری در مدارس وجود دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همچنین در نشست با مجمع خیران شهرستان بهبهان بیان کرد: اگر اداره کل نوسازی مدارس خوزستان به همین روند ادامه دهد تا چند سال آینده از میانگین فضای آموزشی کشور عبور خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به طرح آجر به آجر افزود: این طرح سال گذشته باهدف ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی در سطح جامعه اجرا شد و خوزستان در این طرح با جذب ۱۲۰هزار نفر خیر در بین مردم رتبه نخست کشور را کسب کرد.

رخشانی‌مهر ادامه داد: سال گذشته سازمان نوسازی مدارس کشور متناسب با کمک خیرین به خوزستان از محل اعتبار پروژه‌های مشارکتی یک هزار و ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد.

گفتنی است، طی سفر رخشانی‌مهر به خوزستان روز گذشته در دزفول ۱۰پروژه با ۶۹کلاس درس افتتاح و ۵مدرسه با ۳۴کلاس درس نیز کلنگ زنی شد.

شایان‌ذکر است، در بهبهان، سالن ورزشی مدرسه استثنایی باغچه بان به مساحت سه هزار و ۵۲۲مترمربع و صرف اعتباری بالغ بر ۲۵میلیارد ریال افتتاح و عملیات ساخت یک هنرستان دخترانه مشارکتی به مساحت سه هزار مترمربع و یک مدرسه ۶کلاسه خیرساز به نام «زهرا صالح زاده» با مساحت یک هزار و ۲۰۰مترمربع و زیربنای ۷۵۰مترمربع آغاز شد.

به اشتراک بگذارید :