17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۱۷:۵۹:۱۲
کد مطلب:  1619174
معاون وزیر آموزش و پرورش در بازدید از مدارس عشایری شمال فارس تاکید کرد:
مدارس شبانه روزی در مناطق عشایری باید افزایش پیدا کند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از چالش های که دانش آموزان مناطق عشایری تجربه میکنند این است که ادامه تحصیل این عزیزان بعد از اتمام دوره ابتدایی دچار مشکلاتی میشود که با توسعه مدارس شبانه روزی عشایری میتوان این مشکلات را مرتفع کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر رضوان حکیم زاده در بازدید از مدارس عشایری شمال فارس با بیان اینکه در طی این بازدید با معلمان و راهبران عشایری گفتگو کردیم گفت: از نکات بسیار قابل توجه این بازدید تداوم آموزش عشایری در دوران کرونا بوده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: با بررسی انجام شده متوجه شدیم به دلیل مشکلات موجود در تامین زیرساخت های فناوری در نقاط عشایری دانش آموزان این مناطق آموزش ها را حضوری دنبال کرده اند.

حکیم زاده گفت: یکی از چالش های که این دانش آموزان تجربه میکنند این است که ادامه تحصیل این عزیزان بعد از اتمام دوره ابتدایی دچار مشکلاتی میشود که با توسعه مدارس شبانه روزی عشایری میتوان این مشکلات را مرتفع کرد.

وی افزود: به کار گیری معلمانی که با زیست بوم مناطق عشایری درحوزه تعلیم و تربیت آشنا هستند میتواند در بالا بردن کیفیت آموزشی این مناطق تاثیر گذار باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت:همچنان پی گیر مشکلات دِه گردشی و تامین سوخت راهبران آموزشی خصوصا درحوزه عشایری هستیم.

حکیم زاده گفت: توجه به ایجاد فرصت های برابر در آموزش عشایر با به کاری گیری معلمانی از ایلات عشایری و در نظر گرفتن سهمیه بوم برای این مناطق در کنکور میتواند کمک خوبی به این عزیزان باشد که در وزارت پی گیر این مسایل خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :