17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۱۳:۵۴:۰۴
کد مطلب:  1618968
معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه همایش ملی کودکان ایران اسلامی در شیراز تاکید کرد:
دستاوردهای سومین همایش ملی کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی باید منجر به تشکیل هسته فکری قدرتمند در راستای تحکیم و توسعه هویت دانش آموزان شود

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سومین همایش ملی کودکان ایران اسلامی به خوبی برگزارشد، گفت: دستاوردهای این همایش باید منجر به تشکیل هسته فکری قدرتمند در راستای تحکیم و توسعه هویت دانش آموزان شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر رضوان حکیم زاده در آیین اختتامیه همایش ملی کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در شیراز گفت: اطمینان داریم با توجه به سطح مقالات ارایه شده و سخنرانی هایی که در این همایش انجام شد ره توشه ی خوبی برای ادامه این گونه موضوعات در آینده خواهیم داشت.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هویت محصول یادگیری است و این یادگیری میتواند به صورت هدفمند و ضمنی صورت گیرد و ما با شناخت از مولفه و شاخصه های اصلی هویت میتوانیم در آموزش آن به کودکان هدفمند و منسجم عمل کنیم.

حکیم زاده با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش نیز علاقه و تاکید زیادی بر این همایش داشتند افزود: این همایش و دیگر همایش های آموزش و پرورش باید نقطه شروع باشد و منجر به تشکیل یک هسته فکری قدرتمند در آموزش و پرورش شود.

وی افزود: هویت یابی و هویت سازی زمانی به درستی انجام میپذیرد و منجر به تشکیل یک هویت یکپارچه میشود که در ساخت این هویت تمامی عناصر مهم و ارزشمند ملی و مذهبی دخیل باشند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال این هستیم که بدانیم از چه راه هایی میتوان در عین حفظ موجودیت و هویت اصلی خویش بتوانیم از سایر مقوله های بین المللی و جهانی برای توسعه هویت خویش بهره بگیریم.

وی بیان کرد:نیاز کودکان به توجه و مراقبت یک اصل بنیادین و اولیه است و در تمام های رفتارهای آموزشی و تاثیر گذار خود باید این اصل را درنظر بگیریم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: اصل دوم در رابطه با آموزش کودکان این است که از طریق فعالیت های برانگیزاننده و جذاب مانند بازی ،دست ورزی ، فعالیت های داستانی و نمایشی و هنر اقدام به تربیت آموزش کودکان نماییم.

حکیم زاده گفت: در رابطه با آموزش های پیش از دبستان باید تمرکز و توجه روی تربیت مربی صورت پذیرد تا این مربیان به عنوان نمایندگان و مجریان برنامه درسی به نحو مطلوب انجام وظیفه نمایند.

وی گفت: این همایش حاصل کار و زحمات 2 ساله است که از همه برگزار کنندگان این کار علمی بزرگ تقدیر می نماییم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: نمایشگاه ها و فعالیت های دیگری که در حاشیه این همایش صورت گرفت نیز حاصل خلاقیت و زحمات همکاران ارزشمند استان فارس بود که به برگزاری هرچه باکیفیت تر این همایش کمک شایانی کرد.

به اشتراک بگذارید :