9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۱۳:۱۶:۵۵
کد مطلب:  1618950
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در دومین روز از سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در شیراز خبر داد:
آثار منتخب سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در پایگاه استنادی علوم جهان (isc) بارگذاری می شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: آثار منتخبین سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در پایگاه استنادی علوم جهان (isc) بارگذاری خواهد شد تا دیگر همکاران و دغدغه مندان حوزه تعلیم و تربیت نیز از این آثار علمی بهره ببرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در دومین روز از سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در شیراز گفت: میراث های فرهنگی مذهبی ، میزان دلبستگی به نمادهای اسلامی به مانند پوشش اسلامی، احساس رضایت و غرور از مسلمان بودن ، برداشت فرد از مسلمان بودن خویش و میزان انس با قران از شاخصه های اصلی سنجش هویت دینی و اسلامی افراد جامعه می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: در بعد هویت ملی و ایرانی نیز به شاخص های چون میزان توجه به میراث فرهنگی،علاقه مندی به مشاهیر دانشمندان و آثار مکتوب، میزان اعتقلاد به نماد های ملی مانند پرچم و میزان اعتقاد به سنت های ملی مانند نوروز باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی لازم برای آموزش های لازم این شاخص ها صورت گیرد.

فیاض پور گفت: میزان توجه به حال و آینده کشور و آمادگی برای دفاع از کشور و میزان وفاداری ملی نیز از دیگر شاخص های سنجش هویت ملی می باشد.

وی افزود: ایجاد کارگروه های در سطح اداره کل، رونمایی از پوستر همایش با حضور معاون وزارت، برگزاری وبینارهای کشوری و استانی و توجیه مسئولان و کارشناسان دوره ابتدایی، برگزارهای کارگاه های مختلف برای توجیه افراد ، تشکیل جلسه با حامیان همایش و ادارات و نهادهای مختلف و جلسه خاص با کانون پرورش فکری کودک و نوجوان از جمله اقداماتی بود که در سطح استان برای برگزاری این همایش صورت گرفت.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس بیان کرد: با توجه به فرصت اندکی که در اختیار داشتیم اما استقبال از این همایش چشمگیر بود، بطوری که در مقالات علمی ۴۹۹ مقاله به دبیرخانه همایش رسید.

فیاض پور افزود: در فرایند داوری از این مجموعه مقالات علمی حدود ۵۰ اثر انتخاب شد که ۲۲ اثر بصورت شفاهی و ۲۸ مقاله بصورت پوستر در این همایش ارائه و پس از همایش نشر داده خواهد شد و برای داوری مقالات علمی از دانشگاه های مختلف کشور کمک گرفتیم.

دبیر اجرایی سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی گفت: در مجموع ۶۳۸ اثر هنری ادبی به این همایش ارسال شد که به تفکیک ۲۳۳ اثر در حوزه قصه نویسی، ۱۶۰ اثر قصه گویی، ۳۲۲ اثر فیلم کوتاه ، ۱۱ اثر قصه خوانی و ۲۲ در انیمیشن و پویا نمایی بوده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه داوری این بخش بر عهده کانون پرورشی فکری بوده است اضافه کرد: در نهایت ۱۰ اثر در قلمرو قصه نویسی، ۱۰ اثر در حوزه قصه خوانی ۵ اثر در بازی بومی محلی، ۵ اثر در بازی رایانه و ۱۰ اثر فیلم کوتاه انتخاب شدند‌.

وی در پایان گفت:هویت در مواجه با پدیده جهانی شدن معنا و مفهوم عمیق تری پیدا کرده است و فرصت ها و تهدیدهای این پدیده باید به طور دقیق در سیستم تعلیم و تربیت مورد بررسی قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :