2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ ۰۸:۳۰:۱۶
کد مطلب:  1618868
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در شیراز عنوان نمود:
پیام صدا و سیما در دوران کرونا این بود که ما اجازه نمی دهیم خدمات مورد نیاز شما تعطیل شود، آرامش روانی خانواده ها مختل گردد و دانش آموزان بی برنامه رها شوند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیام صدا و سیما در دوران کرونا این بود که ما اجازه نمی دهیم خدمات مورد نیاز شما تعطیل شود، آرامش روانی خانواده ها مختل گردد و دانش آموزان بی برنامه رها شوند

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر رضوان حکیم زاده در سفر خود به استان فارس در نشست مشترکی با مدیران کل و معاونین صدا و سیما و آموزش و پرورش استان با میزبانی صداو سیما به گفتگو نشست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در این نشست صمیمانه ضمن تقدیر از خدمات ارزنده صداو سیمای استان فارس بر اهمیت ایجاد آرامش روانی شهروندان در جامعه توسط این سازمان تاکید کرد و گفت این رویکرد در صورتیکه در کل کشور اجرا گردد می توانیم شاهد هم افزایی و مرتفع ساختن بسیاری از معضلات موجود باشیم.

حکیم زاده گفت: هرچند آموزش و پرورش متولی امر تعلیم و تربیت در جامعه است لکن در واقع این مهم می تواند توسط خیلی از سازمانها، نهادها و دستگاه ها که مسئولیت تربیتی دارند، صورت گیرد. 

وی با اشاره به کارکرد تربیتی برنامه های صداو سیما اظهار کرد: اگر در هر برنامه ای که تولید می شود متوجه کارکرد تربیتی و آموزشی آن باشیم قطعا می توانیم برنامه ریزی های بهتری در جهت ارتقاء کیفیت تربیتی آن داشته باشیم و افزود: مخاطب آموزش و پرورش دانش آموزان هستند که حتی در زمان آموزش حضوری، ساعات محدودی از وقت آنها در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد لکن صدا و سیما به صورت نا محدود با تمام اقشار جامعه و در زمان وسیعی از شبانه روز در ارتباط است.بنابراین هر برنامه تلویزیونی یک خوراک تربیتی و فرهنگی است و این نکته حتما باید مورد توجه مسئولین صداوسیما و برنامه سازان قرار گیرد.

حکیم زاده در ادامه مطرح نمود: خوشبختانه صداو سیما به عنوان یک رسانه فراگیر در این زمینه بسیار عملکرد خوبی داشته است چنانچه در آغاز شیوع کرونا پس از هم افزایی هایی که صورت گرفت در فاصله کوتاهی مدرسه تلویزیونی راه اندازی و اجرا شد و این پیام صدا و سیما در دوران کرونا بود که ما اجازه نمی دهیم خدمات مورد نیاز شما تعطیل شود و آرامش روانی خانواده ها مختل گردد و دانش آموزان بی برنامه رها شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: این اقدام صداو سیما نشان داد مقصد مشترک بروکراسی ها را کنار می زند و نمونه یک همکاری ملی برای دغدغه های مشترک است.

حکیم زاده با اشاره به برگزاری سومین همایش هویت ملی کودکان ایران در استان فارس اذعان داشت: شاید هیچ نقطه ای در ایران به اندازه استان فارس همه عناصر افتخار آفرین هویت ساز ایرانی اسلامی را در خود ندارد.

از نمادهای تاریخ غنی گذشتگان گرفته تا قله های ادب و فرهنگ پارسی در این استان و هم وجود مضجع شریف حضرت احمدابن موسی(ع) که منبع عظیم معنوی و در بردارنده عناصر دینی اسلامی هویت ما است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اهمیت دوران کودکی در زندگی انسانها عنوان نمود:ما 8میلیون و چهارصدهزار دانش آموز دبستانی و یک میلیون و دویست هزار نوآموز پیش دبستانی داریم که اگر ادعا کنیم کل سرمایه کشور دست ماست گزافه نگفته ایم و اعتقاد راسخ داریم که برپایه یافته های علمی و مبانی دینی اگر ما به دنبال انسان در تراز نظام اسلامی هستیم .اگر به دنبال حیات طیبه ایم و می خواهیم نشان دهیم یک شهروند جامعه اسلامی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؛ چاره ای جز اینکه از نقطه درست شروع کنیم نداریم که آن نقطه درست دوران کودکی است. 

وی افزود: اگر ذائقه فرهنگی بچه های ما به شکل دیگری رشد کند تغییر آن بسیار سخت است و لذا خوراک فرهنگی ما باید این ویژگی را داشته باشد که حتما در ساخت هویت یکپارچه ملی اسلامی بچه های ما نقش ایفا نماید تا آنها هم به عزت و کرامت نفس دست یابند و هم احساس تعلق به وطن و ارزش های فرهنگی و دینیشان؛ که ما این را در پیش دبستان آغاز کردیم و ماحصل آن سالانه تحت عنوان همایش هویت کودکان ایران اسلامی برگزار می شود که سومین دوره آن در استان فارس در حال برگزاری است.

حکیم زاده در خاتمه، امر تربیت را مقصد مشترک میان آموزش و پرورش و صداوسیما دانست و تصریح کرد که برای بهتر کردن شرایط جامعه واعتلای ظرفیت وجودی شهروندان به عنوان انسانهایی که مخلوق ارزشمند خداوند هستند همکاری موثر این دو سازمان می تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

مدیر کل اموزش و پرورش استان فارس نیز در این نشست با اشاره به همراهی خوب صداوسیمای استان با آموزش و پرورش که خصوصا طی 16 ماه گذشته بیش از پیش نمود داشته است؛ اظهار داشت: خدمات موثر رسانه ملی به جهت ایجاد فضای آرام و اطلاع رسانی های به موقع و صحیح بسیار ارزنده و قابل تقدیر می باشد.

دکتر فرهاد اسماعیلی افزود: این رسانه در جهت ارتقاء فرهنگ در استان گامهای بسیار خوبی برداشته است و ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد تداوم این همکاری ها باشیم.

مدیرکل صداو سیمای استان فارس نیز ضمن خوشامد گویی از همکاران آموزش و پرورش به جهت دو موضوع مهم آموزش و پرورش فرزندان ایران تقدیر و تشکر کرد و گفت ما نسبت به معلمان و آنانکه الفبای زندگی را به ما آموخته اند احساس دین می کنیم و باید وظیفه خود را در قبال آیندگان به درستی انجام دهیم.

مهندس سیدتقی سهرابی اظهار کرد: کرونا به ما آموخت که با هم افزایی ، شناخت ظرفیت های یکدیگر و برداشتن نگاه جزیره ای می توان اقدامات زمان بر و سطحی را با سرعت و عمق بیشتری انجام دهیم.

سهرابی ابراز کرد: اقداماتی که تا کنون صورت گرفته با شرایط مطلوب بسیار فاصله دارد چرا که رسانه وظیفه دارد که ظرفیت ها، قابلیت ها و داشته ها و زحمات دستگاه های مختلف نظام را به مردم نشان دهد و توانمندی و قدرت مدیریت نظام اسلامی و دینی در اداره امور جامعه را در حوزه های مختلف نمایش دهد.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش و خانواده دو نهاد مقدسی هستند که مورد هجوم و تهدید رسانه های خارجی قرار گرفته اند و این، رسالت و وظیفه ما در رسانه را بیشتر می کند و می بایست بیش از پیش مبادی مورد هجوم را تقویت نمائیم.

به اشتراک بگذارید :