12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ ۱۷:۴۹:۳۸
کد مطلب:  1618738
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش در شیراز:
همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی فرصت بکارگیری یافته های علمی برای توسعه وتحکیم هویت افراد جامعه است‌

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی فرصتی برای مطالعه در رابطه با هویت دانش آموزان و به کارگیری یافته های علمی برای توسعه وتحکیم هویت افراد جامعه است‌.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه روز» از شبکه فارس گفت: امروز فارس با ظرفیت های بی نظیر فرهنگی و دارا بودن همه عناصر هویتی میزبان همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی دوره پیش دبستانی است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هدف این همایش تجربه گردانی و ایجاد فرصت برای مطالعه در رابطه با هویت دانش آموزان و به کارگیری یافته های علمی برای توسعه و تحکیم هویت افراد جامعه است.

حکیم زاده گفت: خوشبختانه استقبال خیلی خوبی از این همایش شد به طوریکه بیش از یک هزار و یکصد مقاله علمی و اثر هنری ادبی به دبیرخانه  این همایش ملی  ارسال شد.

حکیم زاده در خصوص ثبت نام مدارس اظهارکرد: 22 اردیبهشت ماه بخشنامه ثبت نام به تمامی مدارس ابلاغ شد و باتوجه به شرایط خاص حاکم در جامعه ثبت نام همه پایه ها به صورت الکترونیکی و غیر حضوری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه فارس از معدود استانهایی است که در سالهای قبل نیز تجربه ثبت نام اینترنتی را در کارنامه دارد گفت: خوشبختانه استان فارس جز استانهای پیشرو در امر ثبت نام می باشد و در سال جاری به دلیل رعایت مسایل بهداشتی تعداد پایگاه های سنجش سلامت دانش آموزان را نیز افزایش دادیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با توصیه اولیا به اینکه دانش آموزان را در نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود ثبت نام نمایند گفت: مدارس دولتی  نباید هیچ گونه وجهی به عنوان شهریه از اولیا دریافت نمایند و مشارکتهای مردمی نیز باید بعد از ثبت نام دانش آموزان به صورت داوطلبانه دریافت شود.

وی افزود: اولیا در صورتی که متوجه تخلفی ازسوی متولیان ثبت نام دانش آموزان در مدارس شدند شکایت خود را در سامانه shekayat.medu.ir ثبت یا به محل ستاد ثبت نام شهرستانها و مناطق خود رجوع نمایند.

حکیم زاده دوره پیش دبستانی را اجباری ندانست اما یادآور شد این دوره الزام تربیتی دانش آموزان است و گفت: خوشبختانه با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به جهت اهمیت دوره مهد کودک و با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در وزارت آموزش و پرورش برای  تحت پوشش قرار دادن دوره مهد کودک که پیش از این زیر نظر سازمان بهزیستی بود تشکیل شده است.

وی در پایان گفت:پوشش دوره پیش دبستانی رابطه معناداری با نمرات دانش آموزان در دروس تخصصی و درک مطلب آنان دارد و در کشورهای توسعه یافته پوشش پیش از دبستان به صورت صددرصدی انجام می شود.

به اشتراک بگذارید :