18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۱۳:۵۲:۳۹
کد مطلب:  1618642
مدرسه استعدادهای درخشان در فردیس راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد که مجوز ساخت مدرسه استعدادهای درخشان برای شهرستان محروم فردیس صادر شده و این فضای آموزشی احداث و راه اندازی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پزورش استان البرز،سالار قاسمی  در حاشیه بازدید از پروژه های آموزشی شهرستان فردیس افزود: این مدرسه با ۱۱ کلاس درس در زمینی با زیربنای ۹۰۰ مترمربع ساخته می شود.

وی ظرفیت این مدرسه را ۳۰۰ دانش آموز عنوان کرد و اظهار داشت: در زمان حاضر یک فضای آموزشی چهار کلاسه برای جذب استعدادهای درخشان در مقطع متوسطه اول  فردیس فعال است .

قاسمی  در خصوص تعیین تکلیف و مستقل شدن اداره آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: زمینه استقلال آموزش و پرورش این شهرستان فراهم شده  و مکاتبات لازم  صورت گرفته  است اما  منتظر مجوز از سوی سازمان امور اداری استخدامی هستیم.

وی با بیان اینکه در تمام حوزه ها کمبود نیرو داریم ، اظهار داشت: یکی از مشکلات آموزش و پرورش استان کمبود نیرو در تمام مقاطع تحصیلی است و به ناچار  از ظرفیت  معلمان بازنشسته  وحق االتدریس استفاده می کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فردیس با کمبود فضای آموزشی و تراکم دانش اموزی بالا مواجه است ،گفت: از پروژه های در دست ساخت بازدید شد  و به اداره نوسازی مدرسه استان دستور صادر شد که هر چه سریعتر این پروژه ها برای مهرماه در اختیار اداره آموزش و پرورش ناحیه قرار دهد.

شهرستان فردیس ۸۶ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

 

به اشتراک بگذارید :