16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۱۲:۰۱:۴۴
کد مطلب:  5Naqsikb
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد:
فرهنگسازی، بهترین راه پیشگیری از بروز اعتیاد در جامعه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بهترین راه پیشگیری از بروز اعتیاد در جامعه، فرهنگسازی در جامعه و مدارس استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عبدالرضا رئیسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم اختتامیه جشنواره استانی سرود « نه بگو به اعتیاد » به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان، و در حضوور جمعی از روسا و کارشناسان آموزش و پرورش استان اظهار کرد: متاسفانه در طول سال های اخیر انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد گریبانگیر خانواده ها شده است که به منظور مبارزه با آن باید فرهنگسازی لازم صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه طبق آمارهای موجود سن اعتیاد به 15 سالگی رسیده است، بیان کرد: در این راستا معلمان و دبیران به منظور آگاه سازی دانش آموزان نسبت به آسیب های اجتماعی مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

رئیسی از برقراری تفاهم نامه ای میان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد و گفت: براین اساس طرح ها و فعالیت های مختلفی در راستای مبارزه با آسیب های اجتماعی انجام می شود که یکی از این طرح های ابتکاری، جشنواره استانی سرود « نه بگو به اعتیاد » است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: در این جشنواره که بخشنامه آن به 40 منطقه آموزشی استان ارسال شد، بیش از 300 واحد آموزشی شرکت کردند که از میان این تعداد، 33 واحد آموزشی جزو مراکز برتر شناخته شدند.

وی ادامه داد: از 33 مرکز آموزشی نیز دو دبیرستان پسرانه قائم و دبیرستان دخترانه خدیجه کبری ( س ) واقع در ناحیه 3 اصفهان رتبه اول را در بخش های دخترانه و پسرانه کسب کردند.

در ادامه این مراسم رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: طبق آمارهای موجود در بیمارستان های دولتی شهر اصفهان هفته ای 3 نوزاد معتاد به صورت مادرزادی متولد می شود که این آمار در سال به 150 نوزاد می رسد.

هادی زاده اظهار کرد: آمارها نشان می هد که سن شروع اعتیاد ، 15 سالگی اعلام شده است که متاسفانه افراد تحصیلکرده بیشتر از افراد بیسواد در کشور به این بلای خانمان سوز گرفتار می شوند.

وی افزود: امروز 234 هزار هکتار از اراضی کشور افغانستان در تولید مخواد مخدر است که نزدیک به 70 درصد از تولید ناخالص ملی این کشور حاصل از مواد مخدر اعلام شده است.

به اشتراک بگذارید :