16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۱۱:۴۶:۳۹
کد مطلب:  R9sxo1es
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان:
توجه به نماز جماعت در مدارس، کلید مبارزه با مواد مخدر است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان گفت: توجه به برگزاری نماز جماعت در واحدهای آموزشی و انس با قرآن بهترین کلید مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان قندهاری در مراسم اختتامیه جشنواره استانی سرود « نه بگو به اعتیاد » به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه 5 با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و جمعی از روسا و کارشناسان اظهار کرد: مبارزه با پدیده شوم و خانمان سوز اعتیاد از اهمیت بسزایی برخوردار است بنابراین آنچه مسلم است اینکه  نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر با تمام توان خود مبارزه می کند.

وی افزود: در طول سال های گذشته شهدای بسیاری جان خود را در راه مبارزه با اعتیاد و قاچاقچیان از دست داده اند که یکی از آنها شهید قضاوی بوده است.

قندهاری عنوان کرد: یکی از رسالت های بزرگ فرهنگیان، مبارزه با آسیب های اجتماعی است که طراحان اصلی آن، دشمنان نظام هستند که به اشکال مختلف بعد از آنکه موفق نشدند در جنگ دفاع مقدس به اهداف شوم خود دست پیدا کنند، جبهه های فرهنگی را باز کردند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان عنوان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به این موضوع اشاره کردند که اگر به دنبال مبارزه با آسیب های اجتماعی هستید باید تلاش نمائیم که نماز جماعت در مدارس کشور برگزار شود.

قندهاری با اشاره به مطلب فوق تصریح کرد: هر چه فضاهای آموزشی کشور را به واحدهای معنوی و ارزشی تبدیل کنیم و از دانش آموزان بخواهیم که وصیت نامه های شهدا را زمزمه کنند، بهترین منش و نقشه راه زندگی انسانی است که رسیدن به معنویات را به دانش آموزان یاد می دهد.

قندهاری بیان کرد: امروز باید در راستای مبارزه با مواد مخدر  با شهدای انقلاب اسلامی هم قسم شویم تا بلکه بتوانیم فرهنگ غنی و باارزشی را در جامعه و مدارس فرهنگسازی کنیم.

به اشتراک بگذارید :