12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۲۲:۴۶:۰۷
کد مطلب:  1617720
مدیر حوزه های علمیه خواستار شد؛ ایجاد رشته تربیت مربی کودک در حوزه ضروری است

رئیس ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت: ایجاد رشته تعلیم و تربیت کودک در حوزه علمیه برای اثر گذاری در عرصه تعلیم و تربیت ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در نشست شورای معاونین حوزه که در مدرسه معصومیه قم برگزار شد، در سخنانی اظهارکرد:با توجه به ایجاد سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در آموزش و پرورش و مسئولیت ساماندهی مهدهای سراسرکشور، حوزه علمیه نیز باید از طریق ستاد همکاریها در این راستا به آموزش و پرورش کمک کرده و معقتدم ایجاد رشته تربیت مربی کودک از ضرورت های حوزه امروز است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار بازنگری سندتحول بنیادین از طریق کارگروه های تخصصی شد و گفت:شاهد تحقق بخش هایی از این سند در چند سال اخیر بوده ایم، اکنون می توان نقاط قوت و ضعف این سند را بهتر شناسایی و رصد نمود، لذا بازنگری این سند می تواند در ارتقا و کیفیت بخشی اجرای آن کمک شایانی کند.

مدیر حوزه های علمیه تعیین کارگروهی برای تربیت مربی کودک در قالب رشته ها، برگزاری دوره های مهارتی و کاربردی برحسب نوع فعالیت را مورد تأکید قرارداد. 

آیت الله اعرافی با تأکید بر پذیرش کیفی ورودی های جدید در حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: از جدی ترین مباحث در این خصوص استفاده و همکاری با آموزش و پرورش و نیز درنظر گرفتن این موضوع در طرح آمایش سرزمینی حوزه های علمیه است.

 

به اشتراک بگذارید :