10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۰۰:۲۳:۳۷
کد مطلب:  1616596
مدیرکل آموزش و پرورش:
۸۹۷ فرهنگی در البرز متقاضی مدیریت مدارس شدند

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۸۹۷ فرهنگی در این استان با شرکت درآزمون انتخاب مدیران مدارس سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ متقاضی مدیریت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز ،

سالار قاسمی اظهارداشت: آزمون بر اساس دستورالعمل وزارتخانه ای برای انتخاب و انتصاب مدیران مدارس اجرایی شده تا مدیران مدارسی که نیاز به مدیر دارند و یا مدیر آنها بازنشسته می شود از طریق این آزمون انتخاب شوند.

وی هدف از اجرای آزمون انتخاب و انتصاب مدیران از طریق سامانه الکترونیکی را استقرار نظام شایسته سالاری در انتخاب و انتصاب مدیران مدارس و تضمین کیفیت در اجرای برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس ذکر کرد.

قاسمی  با اشاره به اینکه این آزمون نقش موثری در پیشگیری از انتخاب سلیقه ای مدیران مدارس دارد، خاطرنشان کرد: آزمون آنلاین انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در دو مرحله تئوری و مصاحبه درحال برگزاری است.

وی بیان داشت: مدیران مدارس برای اداره و رشد کیفی و کمی شاخص های آموزشی و تربیتی در مدارس باید آگاهی لازم را نسبت به سرفصل های مربوط به حوزه مدیریتی مدارس داشته باشند تا بتوانند به جامعه هدف در آموزش و پرورش خدمات شایسته ارائه دهند.

قاسمی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اهداف دوره های تحصیلی، برنامه درسی ملی، آیین نامه اجرایی مدارس، آیین نامه هدایت تحصیلی، دانش عمومی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، آشنایی با کلیات نگهداری اموال دولتی و امور مالی، اصول راهنمایی و مشاوره به عنوان سرفصل های آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس یاد کرد.

وی تصریح کرد: به منظور برگزاری مطلوب و شایسته این آزمون، هشت مرکز آزمون برای فرهنگیان متقاضی در آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس البرز فعال شد.

وی اضافه کرد: همه مدیران مدارس باید تسلط کامل را نسبت به شاخص های مرتبط به عرصه تعلیم و تربیت داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزادامه داد: مصاحبه حضوری توسط سه انتخاب و انتصاب مدیران درمناطق در سه حوزه مدیریت و برنامه ریزی، مهارت های شخصیتی و روان شناختی انجام می شود.

به اشتراک بگذارید :