11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ ۱۶:۰۴:۰۳
کد مطلب:  1616340
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خبر داد؛
11 هزار دقیقه فیلم آموزشی در «شبکه ملی رشد» منتشر شد

در شش ماهه دوم سال 1399، حدود 11 هزار دقیقه فیلم آموزشی تولید و با بارگذاری در سامانه «رشد» در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گروه تولید رسانه‌های دیداری و شنیداری دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، در بازه‌ی زمانی شش ماهه دوم سال 1399 حدود 11000 دقیقه فیلم آموزشی تولید و با بارگذاری بر بستر «سامانه‌ی رشد» فرصت بهره برداری از این فیلم های آموزشی را در اختیار معلمان قرار داد.

*مجموعه فیلم‌های آموزشی هنرجوی فنی و حرفه‌ای

بر اساس این گزارش، در روزهای کرونایی، برای رشته‌های فنی و حرفه‌ای 27 فیلم تهیه و تولید شد. همچنین  گروه «تولید رسانه‌های دیداری و شنیداری دفتر انتشارات و فناوری آموزشی»، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایطی را فراهم کرد تا کارشناسان گروه‌های مختلف درسی در فضایی امن و بدون استرس، هم‌زمان در 11 استان محتوای خود را در برابر دوربین به تصویر بکشند و در کم‌ترین زمان ممکن فیلم‌های مربوطه به تولید برسند.

در این گزارش آمده است؛  فیلم‌هایی با رویکرد مهارتی با سه دوربین و در محیط کارگاهی، با حضور اساتید مجرب ضبط و تصویر شده‌اند. فیلم هر رشته فنی و حرفه ای با مدت زمان 150 دقیقه، تولید شد که پس از تقطیع و تبدیل به ویدیوهایی با محدوده زمانی پنج دقیقه از آن‌ها خروجی گرفته و در نهایت پس از تأیید محتوایی توسط کارشناسان مربوطه و همچنین تأیید فنی بر بستر «سامانه رشد»  بارگذاری شد.

*تولیدات استودیو سمنان

بر این اساس، تعطیلی مدارس و قرنطینه‌ی دانش‌آموزان در منزل دلیل مضاعف تدارک برنامه‌های متنوع برای دوره‌ پیش‌دبستانی تا پایه‌ی دوازدهم شد و گروه «تولید رسانه‌های دیداری و شنیداری دفتر انتشارات و فناوری آموزشی»، موفق به تهیه و تولید 63 فیلم برای پایه‌های تحصیلی مختلف با مجموع حدود 8 هزار دقیقه، گردید.

شایان ذکر است؛ در تهیه و تولید فیلم‌های استودیویی، 10 فیلم اختصاصی برای معلمان، 50 فیلم مشترک اختصاصی برای دانش‌آموزان و معلمان و 3 فیلم اختصاصی برای دانش‌آموزان تولید شده است که در کمتر از شش ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سرانجام رسید. فیلم‌های تولید استودیویی پس از تأیید محتوایی و فنی توسط کارشناسان در سامانه رشد بارگذاری شد.

 

به اشتراک بگذارید :