11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ ۱۲:۲۶:۲۹
کد مطلب:  1616050
حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت
معتقدم سوادآموزی ظرفیت بالایی برای نوآوری و کارهای خلاقانه و متفاوت دارد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار رئیس و مدیران سازمان سوادآموزی به اهمیت سوادآموزی اشاره نمود و گفت: کار در سوادآموزی اگر به درستی درک بشود و حل بشود جزء جذاب ترین و خلاقانه ترین کارها در کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ، وزیر آموزش و پرورش در دیدار رئیس و مدیران سازمان سوادآموزی به اهمیت سوادآموزی و ارزش کار سوادآموزی اشاره نمود و گفت:  کار در سوادآموزی اگر به درستی درک بشود و حل بشود جزء جذاب ترین و خلاقانه ترین کارها در کشور است و خدماتی که در حوزه الکترونیک انجام گرفته و من در جریان هستم ، کارهای با ارزشی است.

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: مفهوم سواد در یک کلمه آن کالایی که شما در جامعه عرضه می کنید و باید تغییر کارکرد را در ان لحاظ کنیم ، در واقع  مطاعی را که داریم را تغییر بدهیم و جنس دیگری را به جامعه ارائه کنیم . شاخص جنس خوب هم تقاضای موثر است . اگر تقاضایی برای مطاع مون وجود نداره و یا نمی توانیم تقاضایی براش ایجاد بکنیم و یا اینقدر جذابیت نداره که تقاضا ایجاد بکند باید از اساس در تغییر فکر و روش تلاش کنیم . اینکه چه چیزی را به موضوع سواد می توان تلقی کرد و به آن تکیه کرد وآن را اشاعه داد و پیشبرد به نظر من یک چالش جدی است . و باید بتوانیم برایش پاسخ موثر داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص نیروی انسانی سازمان سوادآموزی گفت : نیروی انسانی سازمان سوادآموزی همواره دچار مشکلاتی بوده اند که بایستی در رفع مشکلات سعی و اهتمام لازم صورت گیرد و سازمان از نیروهای با انگیزه کافی برای انجام کار برخوردار باشد. بحث نیروی انسانی خیلی مهم است . ولی در اول ماموریت به روشنی بازتعریف بشود و تبیین بشود و بعد براساس آن نیروی انسانی ، ساختار ، سازمان و چهارچوب های منطقی برایش طراحی بشود. این مشکل مختص به نهضت نیست در آموزش و پرورش نیز وجود دارد . باید مهارتها برای حل پایدار مسئله را افزایش دهیم .

وی همچنین افزود: الگوی برون سپاری الگوی خوبی بوده است یا نه یک بخش و خوب اجرا می شود یا نه یک بخش دیگر است .که بالاخره سربازان این عرصه چه کسانی می خواهد باشند؟ آنها باید کسانی باشند که از انگیزه کافی برای انجام کار  برخوردار باشند و نیروهای قابل اتکا و توانمند و دلسوز در امور سوادآموزی باشند.

حاجی میرزایی در خصوص آموزش بزرکسالان توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: بحث سازمان آموزش بزرگسالان می تواند یک آغاز مهمی برای این کار باشد تا حدی که و موضوع را طرح کردیم و موافقت گرفتیم . ولی با توجه به طول کشیدن این موضوع  و طرح در شورای اداری ، تفاهم کردیم . با حضور سازمان برنامه و بودجه ، با حضور سازمان امور اداری و استخدامی  این امر عملیاتی شود ، ولیکن متاسفانه تا امروز سازمان امور اداری و استخدامی مسئله را حل ننموده است .

وزیر آموزش و پرورش داشتن پشتکار و امید را لازمه کار در سوادآموزی دانست و گفت : مایوس نشوید و با امید و نشاط و همفکری ، بیاندیشید دقیقا چه کاری باید بکنید ، همکاری با مرکز آمار حتما فکر خوبی است. در این مقطع خیلی خوب است. ما باید تصویر دقیق تری داشته باشیم. من هم حاضرم در این رابطه کمک کنم .

وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان داشت: معتقدم سوادآموزی ظرفیت بالایی برای نوآوری و کارهای خلاقانه و متفاوت دارد.فضای مجازی یک بستر جدیدی است باید ببینیم در این بستر چه کار می توانیم انجام بدهیم کارهایی را که شروع کردید، همچنان با توکل به خدا استمرار بدهید. اتفاقاتی که در حوزه عدد ورقم سوادآموزی افتاده قابل تقدیر است و بنده تشکر می کنم . کارهایی که در زمینه رادیو اینترنتی ، شادنما و فعالیتهای اینچنینی انجام شده نیز قابل تقدیر است.

حاجی میرزایی در پایان گفت من برای تعیین اعتبارات سازمان نهضت سوادآموزی کمک می کنم و اما باز به توجه خودتون نیازمند هستم. هر اقدامی بکنید من درکنارشما هستم ولیکن نیاز به پیگیری های خودتان دارد. اگر دنبال مسئله تون را گرفتید مطمئن باشید حل خواهد شد.

در این جلسه و دیدار صمیمی محمدزاده معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی ، گزارشاتی از اقدامات صورت گرفته طی ادوار گذشته و سال 1399 را به حضور وزیر آموزش و پرورش ارائه نمود و از نگاه مثبت ایشان نسبت به کار سوادآموزی و تحقق اهداف تشکر کرد.

به اشتراک بگذارید :