17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ ۱۵:۱۲:۴۹
کد مطلب:  1615076
آیین آغاز به کار 5 مدرسه ماندگار در شیراز برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مدارس ماندگار مصوبه 725 شورای عالی آموزش و پرورش است و به مدارسی اطلاق می شود که سابقه نیم قرن درخشان علمی، فرهنگی، هنری را داشته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین آغاز به کار 5 مدرسه ماندگار در شیراز گفت:  فارس با پیشینه 130 سال آموزش جدید و مدرن و قرنها آموزش مکتبی و حوزوی متاسفانه از ثبت مدارس ماندگار بی بهره مانده بود.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:با همت و تلاش دوستان و همکاران وزارت و  اداره کل  5 مدرسه فارس در شورای عالی آموزش و پرورش به طور همزمان به عنوان مدارس ماندگار ثبت شد که این مساله یک رکورد و دستاورد بی نظیر است.
اسماعیلی گفت: این مدارس به صورت خاص و هیات امنایی اداره خواهند شد و استاندار، فرماندار، مدیرکل و اشخاص مهم فرهنگی شهر به عنوان اعضای هیات امنا در این مدارس فعالیت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه هویت برای افراد جامعه، ایمان و امنیت و سلامت به بار می آرد گفت: مساله حفظ و تحکیم  هویت در مدارس ماندگار بسیار حایز اهمیت است و از اهداف اصلی راه اندازی این مدارس است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:اگر فرزندان این سرزمین بدانند ریشه و هویت اصلی آنان به کجا باز میگردد قطعا بسیاری از اتفاقات ناگوار از جمله مهاجرت نخبگان در این کشور اتفاق نمی افتد.
اسماعیلیگفت:  هویت ابعاد متفاوتی دارد و ما به عنوان متولیان فرهنگ  نظام مقدس تعلیم و تربیت باید میراث و داشته هایمان را تقویت کنیم و در راستای اعتلای آن بکوشیم.
گفتنی است که در پایان از تندیس مدارس ماندگار هنرستان های آیت اله طالقانی، هنرستان صنعتی نمازی، هنرستان شهید جوانمردی، دبیرستان های نمازی و شهید بهشتی عشایری رو نمایی شد.

به اشتراک بگذارید :