24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ ۱۴:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1615074
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش در رادیو گفت‌وگو با بیان این که بهترین مدرسه نزدیک‌ترین مدرسه است، گفت: مدارس دولتی یا غیردولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اجازه برگزاری آزمون ورودی ندارند.
مدارس دولتی یا غیردولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اجازه برگزاری آزمون ورودی ندارند

.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضوان حکیم‌زاده، در برنامه «روزنه» رادیو گفت‌وگو درباره ثبت‌نام مدارس و دغدغه‌های والدین، اظهار کرد: با توجه به دستورالعملی که در 22 اردیبهشت امسال به مدارس ابلاغ شد، برای حفظ سلامتی والدین و دانش‌آموزان، ثبت‌‌نام مدارس به‌طور« غیرحضوری» انجام می‌شود.

وی افزود: دانش‌آموزان پایه‌ اول به دلیل ضرورت حضور در سنجش اولیه باید ثبت‌نام حضوری داشته باشند؛ البته متقاضیان این پایه‌ تحصیلی می‌توانند مرحله‌ پیش ثبت‌نام را به‌صورت آنلاین انجام دهند.

حکیم‌زاده با بیان این که تغییر مدرسه یا پایه‌ تحصیلی به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است، ادامه داد: دانش‌آموزان با مراجعه به نشانی اینترنتی http://pada.medu.ir می‌توانند فرآیند ثبت‌نام را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که محل سکونت خود را تغییر داده‌اند، با بارگذاری آخرین مدارک مرتبط با محل سکونت فعلی، می‌توانند ثبت‌نام غیرحضوری را انجام دهند و هیچ‌گونه مراجعه حضوری به مدارس در این خصوص ضروری یا الزامی نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌وپرورش با بیان این که انتخاب مدرسه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین است، عنوان کرد: امیدوارم «سیاست کاهش تنوع مدارس» در کشور بیش ‌از پیش موردتوجه قرار بگیرد.

حکیم‌زاده تصریح کرد: بهترین مدرسه برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت خانواده ها است.

وی با اشاره به این که تمام معلمان مدارس دولتی باتجربه و حرفه‌ای هستند، افزود: فاصله‌ جغرافیایی کم بین منزل تا مدرسه به دانش‌آموز آرامش خیال می‌دهد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به این که تمام مدارس سطح کشور باید ضوابط ابلاغی از سوی وزارت آموزش‌وپرورش را رعایت کنند، اظهار کرد: هیچ‌یک از مدارس کشور نمی‌توانند در فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان کاری خارج از ضوابط انجام دهند.

حکیم‌زاده در رادیو گفت‌وگو افزود: مدارس دولتی یا غیردولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اجازه برگزاری آزمون ورودی ندارند.

به اشتراک بگذارید :