10 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ ۱۴:۱۱:۱۲
کد مطلب:  1615032
دکتر حسینی خبر داد؛
رتبه بندی شامل نیروهای توانبخشی هم می‌شود/نوبت گیری ۳۵ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین سازمان با اعلام آخرین آمار نوبت گیری برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از قرار گرفتن نیروهای توانبخشی ذیل رتبه بندی جدید معلمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی در این نشست گفت: تاکنون  ۴۷۶ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان معادل با ۳۵ درصد کل نوآموزان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری کرده اند و از این تعداد ۱۱۷ هزار نفر بر اساس نوبت سنجش شده اند.
وی افزود: سنجش پیش دبستانی ها نیز از ۱۸ تیرماه آغاز خواهد شد و مجوز ایجاد پایگاه های سنجش جدید برای سنجش پیش دبستانی ها در استان هایی که ضرورت داشته باشد، داده می شود.
 معاون وزیر با بیان اینکه مکاتبات لازم برای واکسیناسیون عوامل اجرایی پایگاه های سنجش انجام شده است اظهار کرد: معلمین دانش آموزان استثنایی به دلیل ارتباط مستمر با دانش آموزان استثنایی نیازمند اولویت ویژه برای تزریق واکسن هستند.
 ‏حسینی با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو  آموزش ترکیبی از  آموزش حضوری و مجازی خواهد بود اظهار کرد:  برنامه ریزی شده است  در صورتی که مدارس به صورت کامل بازگشایی نشد، دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو به صورت ترکیبی حضور پیدا کنند  و بخشی از هفته را در مدرسه حضور داشته باشند  و بخشی را غیر حضوری بگذرانند.

وی افزود: آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس تابع نظرات ستاد ملی مقابله با کرونا است و اولین استلزام بازگشایی مدارس نیز واکسیناسیون معلمان است.

وی افزود: باید آماده سازی فضای عمومی جامعه بویژه اولیا، معلمان، مدیران و دانش آموزان مد نظر قرار گیرد.
حسینی با بیان اینکه لایحه رتبه بندی مراحل آخر خود را در مجلس طی می‌کند اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده نیروهای اداری و همچنین نیروهای توانبخشی نیز شامل رتبه بندی خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :