18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ ۱۳:۰۱:۱۷
کد مطلب:  1614948
مدیر کل آموزش و پرورش :
اردوگاه دانش آموزی آیت الله طالقانی استان البرز بازگشایی شد

مدیر کل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: اردوگاه دانش آموزی آیت الله سید محمود طالقانی با رویکرد فعالیت های فرهنگی، تربیتی و رفاهی در شرایط کرونایی به کارکنان آموزش و پرورش و دولت با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این استان بازگشایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، قاسمی گفت : با اشاره به اینکه اردوگاه های فرهنگی تفریحی دانش آموزی ظرفیتی مناسب برای تقویت روحیه آینده سازان و تمرین مسوولیت پذیری و مهارت آموزی به شمار می رود، افزود: با توجه به تداوم وضعیت شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری اردوهای دانش آموزی اکنون این فضا با انجام عملیات بهسازی برای کارکنان دولت در تعطیلات تابستان آماده شده است.

وی بیان داشت: استان البرز از نظر اقلیمی دارای شرایط خاصی است که می توان با ایجاد ظرفیت های مناسب بویژه در حوزه فضاهای پرورشی، امکان استفاده ازآن را در چهار فصل سال با رویکرد ملی و استانی از جمله در اردوگاه های دانش آموزی آیت الله طالقانی و شهید بهشتی در شهرستان های طالقان و ساوجبلاغ بوجود آورد.

وی تصریح کرد: اردوگاه‌های دانش آموزی مکانی امن برای اجرای برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در طول سال هستند زیرا اثر تربیتی یک اردوی فرهنگی تفریحی آنچنان عمیق است که می تواند در ذهن دانش آموزان نقش ببندد که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا دیگر امکان برگزاری اردو برای دانش آموزان وجود ندارد.

سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش گفت: جمعیت بالای دانش آموزی البرز که با جمعیت کل تعداد زیادی از استان های کشور برابری می کند نیاز به امکانات و زیرساخت های فرهنگی  و آموزشی از جمله اردوگاه های  دانش آموزی دارد.

مدیر کل  آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: اردوگاه آیت الله محمود طالقانی با مساحت ۲۵ هکتار در منطقه خوش آب و هوای شهرستان طالقان واقع در روستای میناوند و مشرف به دریاچه و سد طالقان است که این اردوگاه را از سایر اردوگاه دیگر در استان البرز متمایز کرده است.

به اشتراک بگذارید :