26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ ۰۹:۵۳:۱۴
کد مطلب:  1614558
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان، آینده تحصیلی آنها را تضمین می‌کند

لیلاسادات ابطحی گفت: اگر در طی فرآیند ارزیابی با موردی مواجه شدیم که نشان دهد کودک نیاز به مداخله به هنگام دارد، به مراکز تخصصی طرح ارجاع داده می‌شود تا آنجا به صورت تخصصی موضوع پیگیری شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، در سیزدهمین روز از تیرماه 1400، لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی در خصوص طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به مقطع ابتدایی اظهار داشت: این طرح از ۵ تیرماه آغاز شده که در آن حدود ۹۰ هزار نوآموز در استان مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند گرفت، ۶۷ پایگاه و ۶۰۰ ارزیاب آموزش دیده برای این طرح در نظر گرفته شده‌اند که در طول انجام فرآیند سنجش نیز اقدامات آنها را رصد خواهد کرد.

وی افزود: نوبت دهی برای این طرح از سوی مدیر مدرسه و پس از ثبت نام نوآموزان انجام می‌شود که نوآموزان به منظور مراجعه به پایگاه های سنجش و برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید تنها با یک همراه در محل سنجش حاضر شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اهداف این طرح تاکید کرد: ما در این ارزیابی ها به دنبال رصد مشکلات جزئی یادگیری نوآموزان هستیم تا بتوانیم آنها را حل کنیم و از افت تحصیلی دانش آموز جلوگیری کنیم. هر چقدر از رصدها و پایش عمیق‌تر باشد و کودکان از نظر بینایی، شنیداری، حرکتی، آمادگی‌های تحصیلی و روند واکسیناسیون، مورد ارزشیابی و سنجش قرار گیرند، آینده تحصیلی خود را تضمین می‌کنند و اگر جایی نیاز به مداخله به هنگام باشد در زمان مقرر اتفاق می افتد.

ابطحی تصریح کرد: اگر در طی فرآیند ارزیابی با موردی مواجه شدیم که نشان دهد کودک نیاز به مداخله به هنگام دارد، به مراکز تخصصی طرح ارجاع داده می‌شود تا آنجا به صورت تخصصی موضوع پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :