16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ ۱۱:۴۴:۰۵
کد مطلب:  1613534
با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی صورت گرفت؛
کلنگ احداث دو مدرسه استثنایی و یک مدرسه عادی در استان مازندران به زمین زده شد‌

با حضور حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کلنگ احداث یک مدرسه استثنایی و یک مدرسه عادی در شهرستان رامسر و یک مدرسه استثنایی در شهرستان تنکابن به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی در آیین کلنگ زنی این مدارس گفت: بر اساس آمایش سرزمینی، آموزش و پرورش استثنایی به ۲۱۰ مدرسه برای رسیدن به حداقل استانداردها در کشور نیاز دارد.
وی افزود: ساخت این مدارس در قالب نهضت از خشت تا بهشت در یک سال و نیم گذشته آغاز شده است و با کلنگ زنی های امروز تاکنون ۱۴7 مدرسه از این  نهضت افتتاح و یا کلنگ زنی شده است.
حسینی با بیان اینکه فضا، تجهیزات و اعتبار مورد نیاز برای تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی ۵ برابر بیشتر از دانش آموزان استثنایی است گفت: امید است به زودی شاهد جشن پایان نیاز به مدارس استثنایی در کشور باشیم تا این دانش آموزان بتوانند در فضاهای استاندارد تحصیل کنند.
معاون وزیر با تقدیر از فعالیت های سازمان نوسازی مدارس گفت: برچیده شدن مدارس خشت و گلی و بخاری های نفتی، دیوارکشی مدارس و احداث سرویس های  بهداشتی مدارس از دستاوردهای سازمان نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید است که جای تقدیر دارد.
شایان ذکر است مدرسه استثنایی ۶ کلاسه خیر ساز سعید طالشی رامسر در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیر بنای ۱۰۶۰ متر مربع برای دانش آموزان استثنایی شهرستان رامسر ساخته خواهد شد.
همچنین دبستان 6 کلاسه شهید بابایی دانش آموزان استثنایی شهرستان تنکابن نیز در شهر شیرود احداث خواهد شد.
دبستان ۶ کلاسه  عادی اسماعیل پوررجب  نیز در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان توسط سازمان نوسازی مدارس  در شهرستان رامسرساخته خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :