13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ ۱۱:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1611670
سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان:
آزمون پایانی جامع مشمولان قانون تعیین تکلیف آموزش و پرورش، 12 شهریور برگزار خواهد شد

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون تعیین تکلیف آموزش و پرورش، روز جمعه 12 شهریور ماه 1400 خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضا کچوئیان، در نشست با اعضا و نمایندگان حوزه های مختلف دانشگاه در راستای برگزاری آزمون پایانی جامع از اهمیت و جایگاه کیفیت آموزش در دانشگاه فرهنگیان سخن گفت و افزود: کیفیت آموزش در دانشگاه فرهنگیان، با توجه به نقش مأموریتی این دانشگاه به منظور تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمندسازی افراد، متناسب با ارزش های اسلامی و نیاز جامعه برای ورود به عرصه تعلیم و تربیت کشور، حائز اهمیت بالایی است.

کچوئیان، سنجش و ارزیابی صحیح و مطلوب افراد علاقه مند و خواهان فعالیت در آموزش و پرورش را در حیطه های مختلف دانش، نگرش و مهارت لازم و ضروری خواند و با اشاره به برگزاری آزمون پایانی جامع برای ارزیابی افراد در هر یک از حیطه های ذکر شده، تصریح کرد: این ارزیابی زمانی اثر بخش و پایدار است که مجموعه سؤالات هر آزمون بر اساس معیارهای صحیح علمی و استاندارد، تهیه شده باشد.

وی، تلاش و کوشش مجموعه حوزه ستاد دانشگاه، خصوصاً مرکز سنجش را در راستای طراحی سؤالات آزمون پایانی جامع در خور تقدیر دانست و اظهار داشت: بهره مندی و استفاده این مرکز از استادان مجرب و متخصصان فن، به منظور تهیه و تنظیم سؤالات آزمون پایانی برابر با رعایت همه حیطه های شناختی با همت و تلاشی مستمر، در حال انجام است.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به شرایط معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان مهدهای کودک و خرید خدمات آموزشی فعال در آموزش و پرورش؛ افزود: ، تلاش برای جذب، پرورش، نگهداشت و به کارگیری نیروهای زبده و کاردان در آموزش و پرورش به منظور تربیت نسل آتی کشور ضروری است و برگزاری آزمون پایانی جامع، آخرین گام به منظور اندازه گیری سطح مهارت افراد متقاضی ورود به نظام آموزشی و پرورشی کشور است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش به عنوان عمده ترین دارایی بهبود کیفیت و بهره وری سیستم یاد و تأکید کرد: ارزیابی، به عنوان فرآیند سنجش و اندازه گیری، ارزش گذاری و قضاوت در خصوص عملکرد افراد در طول خدمت به منظور تطبیق عملکرد نیروی انسانی خلاق و پویا با اهداف پیش رو، لازم و ضروری است.

دبیر شورای تخصصی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، گفت: 2 عنوان درس تخصصی هر رشته به تفکیک و 1 عنوان درس مشترک اخلاق حرفه ای در همه رشته ها، مقیاس سنجش و تعیین صلاحیت افراد در آزمون پایانی جامع سال جاری خواهدبود.

وی، بهره مندی از سیستم نرم افزاری جدید توسط مرکز هوشمندسازی دانشگاه را عامل مهم تسهیل و تضمین کننده آزمون پایانی جامع دانست و تصریح کرد: این مرکز در ماه جاری نسبت به طراحی و راه اندازی سیستم نرم افزاری جدید برای برگزاری آزمون های دانشگاه، اقدام نماید.

کچوئیان، روز جمعه، پنجم شهریور ماه را زمان پایان آزمون های پودمان دوم آموزشی مشمولان قانون تعیین تکلیف در دانشگاه فرهنگیان اعلام نمود، و تاکید کرد: استان ها موظف هستند بر اساس تجربیات گذشته نسبت به برگزاری آزمون دروس غیر متمرکز مشخص شده توسط معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تا زمان مقرر، اهتمام ورزند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، همچنین با تأکید بر جایگاه خاص سنجش و ارزیابی در برنامه های آموزشی، کلیه فعالیت ها و فرآیندهای آموزشی نیروهای علاقه مند به شغل شریف معلمی را به منظور تثبیت وضعیت آن ها در نظام تعلیم و تربیت، متأثر از آزمون پایانی جامع سال جاری دانست و با اعلام خبر زمان برگزاری این آزمون گفت: جمعه 12 شهریور ماه، زمان برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون تعیین تکلیف آموزش و پرورش است.

 کچوئیان، در پایان تاکید کرد: طی روزهای آتی، خبرها و جزئیات بیشتر در خصوص آزمون و نحوه و چگونگی برگزاری آن به اطلاع عموم مشمولان خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :