26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ ۱۳:۲۴:۴۱
کد مطلب:  1610906
با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان برگزار شد؛
کارگاه تخصصی آموزش‌های آمادگی یک‌ماهه دوره پیش‌دبستان

کارگاه تخصصی کلاس‌های آمادگی یک‌ماهه دوره پیش‌دبستان ویژه کارشناسان و مربیان به‌صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، کارگاه تخصصی آموزش‌های آمادگی یک‌ماهه دوره پیش‌دبستان ویژه کارشناسان و مربیان با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، هارونی کارشناس مسئول آموزش پیش‌دبستانی و دوره اول ابتدایی و مدرسان دوره و کارشناسان آموزش پیش‌دبستانی و ابتدایی نواحی و مناطق استان و مربیان دوره یک ماه آمادگی نوآموزان بدو ورود به دبستان برگزار شد.

در این جلسه ابطحی اظهار داشت: کودکان سرمایه‌های ملی یک کشور هستند و آموزش‌وپرورش بزرگ‌ترین صنعت جهان است. کیفیت آموزش، کیفیت تحصیلی و ارتقاء کیفی آن با بازده تحصیلی دانش‌آموزان رابطه مستقیم دارد و باید در مورد عدالت آموزشی و کارآمدی آموزش‌وپرورش حساس بود.

وی افزود: کیفیت پیش‌دبستانی پیش‌بینی‌کننده معتبر سرمایه‌هایی است که در درازمدت در آموزش‌وپرورش رشدیافته و ارتقا می‌یابند. کارایی یعنی انتخاب کارآمدترین تصمیم‌گیری‌ها در جهت سرمایه‌گذاری درست و بهینه؛ و کارایی در سیستم آموزش‌وپرورش یعنی ایجاد و گسترش فرصت‌های یادگیری.

ابطحی تصریح کرد: کودکان همگی شایسته موفقیت هستند به شرطی که ما کارآمد عمل کنیم، لذا انتظار داریم که نسبت به‌ضرورت، اهمیت و کارکرد پیش‌دبستانی خانواده‌ها را آگاه و بر روی نگرش آنان عمیقاً کار کنیم. صرف غیراجباری بودن دوره آموزش پیش‌دبستانی نباید منجر به نفی آن شود و باید با تمام توان اولیا را مجاب کنیم که از سرمایه‌های اصلی خود یعنی فرزندانشان صیانت کنند و نسبت به رشد همه‌جانبه آنان احساس مسئولیت نمایند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: در همین راستا شیوه‌نامه تداوم فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در دوره پیش‌دبستان و برگزاری دوره آمادگی یک‌ماهه در مناطق محروم و دوزبانه به نواحی و مناطق ارسال شد.

همچنین در ادامه هارونی کارشناس مسئول آموزش ابتدایی به اهمیت و ضرورت آموزش‌های دوره پیش‌دبستانی در دنیا و کشورهای توسعه‌یافته اشاره و خاطرنشان کرد: دوره پیش‌دبستانی از رویکرد مراقبتی به سمت رویکرد آموزش تغییر مسیر داده، گام اول آموزش رسمی کشور دوره پیش‌دبستانی است که بر پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و دوران بعدی تحصیلی تأثیر مثبت خواهد گذاشت و تفاوت معناداری بین عملکرد دانش‌آموزانی که این دوره را گذرانده‌اند با دانش آموزانی که این دوره را سپری نکرده‌اند وجود دارد.
 

به اشتراک بگذارید :