11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1610708
«بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» و «قدم یازدهم»
راه‌یابی دو پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه «جشنواره انیمیشن نوام بوسنی»

انیمیشن‌های «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» و «قدم یازدهم» به بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام (Neum) کشور بوسنی و هرزگوین راه یافت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، این دو فیلم پویانمایی تولید سال ۲۰۲۰  امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همراه با ۱۲فیلم از کشورهای آرژانتین، استونی، برزیل، آمریکا، مراکش، انگلیس، مالزی و لبنان در بخش مسابقه «شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام» به نمایش در می آید.

بر اساس این خبر پویانمایی ۸دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی بر اساس کتابی با همین نام از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخته شده است.

هم‌چنین انیمیشن ۱۰دقیقه و ۵۰ثانیه‌ای «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از تولیدات سال ۱۳۹۸کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بر اساس کتابی با همین نام، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است.

لازم به یادآوریاست جشنواره انیمیشن نوام (Neum) در زمینه تبلیغ و تشویق جوانان به ساخت فیلم انیمیشن و با هدف توسعه صنعت فیلم‌سازی و اشاعه این فرهنگ از طریق برگزاری نشست‌های خلاقانه برگزارمی‌شود.

شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام از پنجم تا دهم تیر ۱۴۰۰ (۲۶ژوئن تا ۱جولای ۲۰۲۱) به صورت برخط (آنلاین) در کشور بوسنی و هرزگوین، در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :