9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ ۱۳:۴۱:۵۰
کد مطلب:  1609386
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان تاکید کرد:
ضرورت تدوین طرح جامع همکاری آموزش و پرورش فارس با حوزه علمیه برای توسعه مدارس امین در استان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: از اهداف اصلی ما برای سال تحصیلی پیش رو تدوین طرحی جامع با همکاری حوزه علمیه برای توسعه مدارس امین در استان می باشد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی 99-98 در استان فارس 62 مدرسه امین داشتیم و در سال جاری  تعداد مدارس امین ما به 131 مدرسه افزایش پیدا کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت:در بحث جذب، آموزش و به کار گیری طلبه وظیفه ها در سال گذشته 65 نفر طلبه جذب و مشغول خدمت شدند و در سال پیش رو 146 نفر سهمیه داریم که باید دوره آموزشی تابستانه برای این عزیزان داشته باشیم.

بانشی افزود: توانمند سازی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش را به جد و با کیفیت تمام از طریق فضای  دنبال کرده ایم و 100 نفر از این عزیزان را با آموزش های لازم توانمند کردیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته اولیا یکهزار و 283  مدرسه استان را آموزش دادیم و در سال تحصیلی جاری به دلیل شیوع کرونا این امر به 964 مدرسه تقلیل پیدا کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه 530نفر از ائمه جماعت مدارس را در سال گذشته و 550 نفر را در سال جاری با همکاری مرکز تخصصی نماز کشور آموزش دادیم.

بانشی با بیان اینکه در حوزه قرآن عترت و نماز که از ارکان اصلی فعالیت های فرهنگی و پرورشی در مدارس است ما از ظرفیت مبلغینی که وارد مدارس میشوند به خوبی بهره گرفته ایم گفت:مسابقات قران عترت و نماز را به صورت مجازی و به نحو مطلوب برگزار کردیم که خوشبختانه به لحاظ کمی باتوجه به مجازی بودن مسابقات ریزش چندانی نداشتیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت:در بحث آموزش نماز کارهای خوبی برای آموزگاران و دانش آموزان انجام گرفت و در حوزه عترت تلاش ما بر این بود که در تمامی مراسمات مربوط به ائمه اطهار از این فرصت برای ترویج این مساله ارزشی و مهم بهره بگیریم.

وی گفت: یک فعالیت فرهنگی تحت عنوان مولای متقیان را آغاز کردیم که جمعیت بسیار بالایی از دانش آموزان در این فعالیت شرکت کردند که به هزار نفر برگزیدگان جایزه نیز دادیم.

بانشی با بیان اینکه در روز تولد حضرت امام رضا نیز برنامه ضامن آهو را برگزار کردیم که نشان از اهمیت و توجه آموزش و پرورش فارس به مراسم و برنامه های مذهبی می باشد گفت:  آموزش و پرورش فارس میزبان برگزاری جشنواره کشوری خطبه فدکیه بوده که به زودی مراسم اختتامیه آن را در حرم مطهر شاهچراغ برگزار خواهد شد.

 

مسئول دبیرخانه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: اعزام و آموزش مبلغان را به کمک مرکز مدیریت حوزه ، اوقاف و اداره تبلیغات اسلامی به عنوان اولین برنامه در دستور کار قرار داده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین عباس امیدی گفت: ایجاد زمینه و فرصت برای بازدید 6 هزار دانش آموز علاقه مند از مراکز حوزه علمیه و دیدار با علما را به عنوان دومین برنامه دنبال می کنیم البته که این مساله در سال گذشته به صورت مجازی دنبال شد.

امیدی ادامه داد: توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی را با احداث مدرسه ای با همکاری مرکز مدیریت حوزه در فسا دنبال خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: برای آموزش و توانمند سازی طلاب از  محتوای آموزشی دانشگاه فرهنگیان،سامانه مهارتی طلاب مرکز مدیریت و حوزه علمیه خواهران و سامانه فانوس اتحادیه انجمن اسلامی و ظرفیت های اداره تبلیغات اسلامی بهره خواهیم گرفت.

به اشتراک بگذارید :