15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ ۱۲:۲۹:۵۳
کد مطلب:  1609198
دکتر حسینی خبر داد؛
نوبت‌گیری 360 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری 360 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا 7 تیر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی با اعلام این خبر گفت: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 5 روز گذشته است و در این مدت و علی‌رغم شرایط کرونایی استقبال خانواده‌ها از این برنامه بسیار خوب بوده است.
وی افزود: شهرستان‌های تهران، شهر تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، مرکزی و کرمانشاه به ترتیب بیشترین نوبت‌گیری پایگاه‌های سنجش در سال 1400 را داشته‌اند.
وی گفت: تاکنون استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، گلستان، آذربایجان شرقی، همدان، لرستان، شهرستان‌های تهران، چهارمحال بختیاری، شهر تهران و آذربایجان غربی نیز به ترتیب بیشترین میزان سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.
 معاون وزیر با بیان اینکه غربالگری و سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی از سال ۹۶ به برنامه سنجش اضافه شده است گفت: در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است.
حسینی در ادامه گفت: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و در ۵ استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.
وی افزود: سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت‌بدنی، سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.
 

به اشتراک بگذارید :