21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ ۰۸:۰۷:۱۴
کد مطلب:  1606876
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان، آموزش باکیفیت را به دنبال خواهد داشت

لیلا سادات ابطحی گفت: اگر در زمان مناسب اقدامات تلفیقی، ارزیابی و مداخله آموزشی به هنگام انجام نشود آینده تحصیلی نوآموزان به خطر می‌افتد که دچار افت تحصیلی می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در پنجمین روز از تیرماه ۱۴۰۰، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در آغاز برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستان اظهار داشت: هر کودکی را که نیازهای ضروری برای ورود به آموزش و اختلالات جزئی یادگیری داشته باشد، می‌توانیم با ورود به هنگام شناسایی کنیم و فضایی را برای او فراهم کنیم تا مستعد و روبه‌رشد حرکت کند و آسیب‌های کمتری ببینند.

وی افزود: اگر در زمان مناسب اقدامات تلفیقی، ارزیابی و مداخله آموزشی به هنگام انجام نشود آینده تحصیلی نوآموزان به خطر می‌افتد که دچار افت تحصیلی می‌شوند و اینکه خانواده بتواند پرونده سلامت کودک را رصد کند باعث می‌شود از نگرانی‌ها رها شوند.

ابطحی تأکید کرد: هرساله شاهد رشد جمعیت دانش‌آموزی هستیم و در سال تحصیلی جدید ۹۰ هزار دانش‌آموز به پایه اول ابتدایی وارد می‌شوند که به نسبت سال گذشته ۱۰ هزار دانش‌آموز بیشتر است. ورود این دانش‌آموزان نشان می‌دهد که همکاران ما در آموزش‌وپرورش استثنایی و اداره بهداشت تلاش مضاعفی خواهند داشت و برپایی ۶۷ پایگاه سنجش مهر تأییدی بر تلاش‌های این عزیزان است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی به صرف وقت، دقت، حوصله و تخصص نیاز دارد که خانواده‌ها باید در جریان این اقدامات قرار بگیرند. مطمئناً توجیه خانواده‌ها دراین‌خصوص تأثیر زیادی دارد، اگر خانواده بچه خود را توانمند یا ضعیف می‌داند حتماً باید فرزند خود را مورد سنجش قرار دهد و نباید به گواهی پزشک اکتفا کنند چراکه سنجش می‌تواند پاسخگوی نیازهای خانواده و نوآموز باشد.

وی تصریح کرد: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان، آموزش باکیفیت را به دنبال خواهد داشت که از همین رو از خانواده‌ها می‌خواهم به‌منظور حفظ سلامت خود و نوآموزان به هنگام مراجعه به پایگاه سنجش تنها با یک همراه با نوآموز در پایگاه سنجش حاضر شوند.

ابطحی ادامه داد: ۶۰۰ نیرو دراین‌خصوص آموزش‌دیده‌اند و نوبت‌گیری‌ها نیز به‌منظور حفظ سلامت خانواده و نوآموزان به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود ضمن اینکه از طرف ما و بهداشت رعایت پروتکل‌ها تضمین می‌شود و در پایگاه‌ها نیز ناظران بهداشتی حضور خواهند داشت.
 

به اشتراک بگذارید :