11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ ۱۰:۱۲:۴۱
کد مطلب:  1605888
با حضور معاونین وزیر در شهرستان سبزوار صورت گرفت؛
افتتاح «سه مدرسه خیّرساز» و کلنگ زنی ۲ مدرسه در سبزوار / اهدای ۲۰۰ تبلت به دانش آموزان تلفیقی فراگیر قطب شهید فرومندی

با حضور رئیس سازمان آموزش و پرروش استثنایی و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سه مدرسه خیر ساز در شهرستان سبزوار افتتاح و کلنگ احداث دو مدرسه دیگر با مشارکت خیرین به زمین زده شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی، در آیین افتتاح مدارس خیرساز در شهرستان سبزوار، ضمن تقدیر  از مشارکت  خیرین  در ساخت این  مدارس گفت: بیش از یک سوم مدارس در کشور بعد از انقلاب از سوی خیرین ساخته شده است که باید از  همت همه خیّرین تقدیر شود.

حسینی با اشاره به تلاش های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، در انجام  پروژه های حوزه آموزش و پرورش استثنایی؛ گفت: بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰مدرسه استثنایی در کشور مورد نیاز است که ساخت این مدارس از یک سال و نیم گذشته در قالب طرح از «خشت تا بهشت» آغاز شده است و تاکنون  ۱۴۲مدرسه از این تعداد  کلنگ زنی و  یا افتتاح شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس آمایش سرزمینی آموزش  و پرورش استثنایی به ۱۴  مدرسه اتیسم در کشور  نیاز داشت که این تعداد مدرسه نیز  درحال ساخت است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، با بیان این که با همت سازمان نوسازی مدارس، تعداد  ۳۲اتاق سنجش دائمی آکوستیک در استان ها ساخته شده است، تصریح کرد: با مشارکت سازمان نوسازی سال گذشته بیش از ۱۲۰۰مدرسه و ۳۲مدرسه الگویی تلفیقی فراگیر  مناسب سازی شده است.

 ‏حسینی با بیان این که بیشترین رشد مدرسه سازی را  در دولت تدبیر و امید شاهد بودیم، بیان داشت:  برچیده شدن مدارس خشت و گلی و بخاری های نفتی، دیوارکشی مدارس و احداث سرویس های  بهداشتی مدارس از دستاوردهای سازمان نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید است که جای تقدیر دارد.

 ‏وی گفت: راه اندازی سامانه «مکان یابی بهینه مدارس» در افق ۵۰ساله، طرح  «آجر به آجر» و طرح «من مادرم فرزندان ایران فرزندان من» از جمله  طرح ها و برنامه های سازمان نوسازی مدارس در این دوره است که منجر به مشارکت بیشتر خیرین در امر مدرسه سازی شد.

 ‏رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به  ساخت ۴۷  مدرسه در سبزوار با کمک خیرین و در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: با توافق انجام‌شده و از طریق سازمان نوسازی مدارس یک مرکز جامع تشخیصی، توانبخشی، آموزشی و مشاوره ای در سبزوار  راه اندازی خواهد شد  و سالن ورزشی نیمه تمام مدرسه امام علی شهرک توحید  این شهرستان نیز، تکمیل می‌شود.

 ‏وی افزود: بر اساس تفاهم به عمل آمده راه اندازی مرکز مشکلات ویژه یادگیری  «ششتمد»، توسعه مرکز مشکلات ویژه یادگیری «خوشاب»، ساخت  یک سالن ورزشی ۲۰۰متری درون مدرسه ای در «خوشاب» و ساخت مدرسه حرفه ای  وپیش حرفه ای در شهرستان «جغتای» از طریق  سازمان نوسازی مدارس انجام خواهد شد.

 ‏شایان ذکر است؛ در این مراسم  ۲۰۰تبلت به دانش آموزان تلفیقی فراگیر قطب شهید فرومندی استان خراسان رضوی، اهدا و  مقرر شد  اعتبار خرید  ۲۰۰تبلت دیگر هم برای دانش آموزان تلفیقی فراگیر این قطب، تأمین شود.

به اشتراک بگذارید :