14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ ۰۸:۴۴:۲۵
کد مطلب:  1605678
رویش جوانه‌های عشق و امید در دل‌های دانش‌آموزانِ محروم با نثار مهرِ مادریِ یک معلّم

خانم معلمی که علی‌رغم موانع متعدد، با حضور مستمر و بیتوته‌ی یک ساله در روستای جنگلی و محروم خاکوانقِ منطقه‌ی ورزقان، عشق معلّمی را با مهر مادری عجین ساخته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ورزقان، وقتی در راه پیچاپیچ و جنگلی روستا گام می‌نهی، قاصدک‌های نشسته بر بالِ نسیم روح‌نوازِ برخاسته از جنگل به پیشوازت می‌آیند و شاپرک‌‌ها مستانه در هوا رقصی می‌زنند و بر شانه‌هایت می‌نشینند انگار خبر از لطافت اندیشه و عشق لایتناهیِ نهفته در ضمیر معلّم پاکباز و عاشقی می‌دهند که قیدِ وجود از هیاهوی سرسام‌آور مدنیّت گسسته و دست از مسِ وجود شُسته و در سکوت دهکده به کیمیا‌گری در کارگاه عشق روی نهاده است.

گویی در پی آن است که روح لطیف نیمکت‌نشینان کیمیاخانه‌ی عشق را در لطافت و پاکی جنگل گره بزند. این جا تپش چشمه‌سارها، لطافت شبدرهای وحشی و شمیم گل‌ها همه و همه در مقابل این کیمیاگر عاشق زانو نهاده‌اند و برای نواختن آهنگ عشق و ایثار با وی همنوا گشته‌اند.

خانم هاشمی از نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش منطقه ورزقان می‌باشد که از ابتدای سال‌تحصیلیِ ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با‌ وجود سایه‌ی نحس کرونا به صورت پیوسته در محل خدمت خویش استقرار یافته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا آخرین روز سال تحصیلی به تدریس حضوری پرداخته است.

 تلاش‌های بی‌وقفه‌ی این معلم فداکار، دانش‌آموزانی را که به جهت فقدان امکانات آموزشی مجبور به مهاجرت به تبریز و سایر شهرها شده بودند، دوباره جذبِ فضای پرنشاط مدرسه‌ی روستا نموده است و مشعل آموزش را بار دیگر در این روستای محروم برافروخته است.

آری این است جلوه‌ی زیبای مهر مادری یک معلم که سبزه امید را در دل صخره‌ی موانع و مشکلات شکوفا می‌سازد و تحسین خالق بی‌همتا در«فتبارک الله احسن الخالقین» را به روشنی تفسیر می‌نماید.

لازم به ذکر است که روستای خاکوانق جزو روستای محروم و جنگلی شهرستان ورزقان می‌باشد و 6 نفر دانش‌آموز در این روستا در سال‌تحصیلی 1400-1399 مشغول به تحصیل بودند.

 

 

 

pp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :