15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ ۱۵:۳۸:۵۴
کد مطلب:  1605158
با حضور معاونین وزیر در شهرستان سبزوار صورت گرفت؛
افتتاح سه مدرسه خیرساز و کلنگ زنی ۲ مدرسه در سبزوار / اهدای ۲۰۰ تبلت به دانش آموزان تلفیقی فراگیر قطب شهید فرومندی

با حضور حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرروش استثنایی و رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سه مدرسه خیر ساز در شهرستان سبزوار افتتاح شد و کلنگ احداث دو مدرسه دیگر با مشارکت خیرین به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی در این مراسم که با حضور محبی نماینده مردم سبزوار در مجلس و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی برگزار  شد، ضمن تقدیر  از مشارکت  خیرین  در ساخت این  مدارس گفت: بیش از یک سوم مدارس در کشور بعد از انقلاب توسط خیرین ساخته شده است که باید از  همت همه خیرین تقدیر شود.

وی ضمن تقدیر  از سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در خصوص انجام  پروژه های حوزه آموزش و پرورش استثنایی گفت: بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور مورد نیاز است که ساخت این مدارس از یک سال و نیم گذشته در قالب طرح از خشت تا بهشت آغاز شده است و تاکنون  ۱۴۲ مدرسه از این تعداد  کلنگ زنی و  یا افتتاح شده است.
وی افزود:   همچنین بر اساس آمایش سرزمینی آموزش  و پرورش استثنایی به ۱۴  مدرسه اتیسم در کشور  نیاز داشت که این تعداد مدرسه نیز  یا درحال ساخت است و یا ساخته شده اند.
معاون وزیر با بیان اینکه با همت سازمان نوسازی مدارس ۳۲ اتاق سنجش دائمی آکوستیک در استان ها ساخته شده است گفت: همچنین با مشارکت سازمان نوسازی سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ مدرسه و ۳۲ مدرسه الگویی تلفیقی فراگیر  مناسب سازی شده است.
 ‏حسینی با بیان اینکه بیشترین رشد مدرسه سازی را  در دولت تدبیر و امید شاهد بودیم، بیان داشت:  برچیده شدن مدارس خشت و گلی و بخاری های نفتی، دیوارکشی مدارس و احداث سرویس های  بهداشتی مدارس از دستاوردهای سازمان نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید است که جای تقدیر دارد.
 ‏وی گفت: راه اندازی سامانه مکان یابی بهینه مدارس در افق ۵۰ ساله، طرح  آجر به آجر و طرح من  مادرم فرزندان ایران فرزندان من از جمله  طرح ها و برنامه های سازمان نوسازی مدارس در این دوره است که منجر به مشارکت بیشتر خیرین در امر مدرسه سازی شد.
 ‏رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به  ساخت ۴۷  مدرسه در سبزوار با کمک خیرین و  در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: با توافق انجام‌شده و از طریق سازمان نوسازی مدارس یک مرکز جامع تشخیصی، توانبخشی، آموزشی و مشاوره ای در سبزوار  راه اندازی خواهد شد  و سالن نیمه تمام ورزشی مدرسه امام علی شهرک توحید  این شهرستان هم تکمیل می‌شود.
 ‏وی افزود:   بر اساس تفاهم به عمل آمده راه اندازی مرکز مشکلات ویژه یادگیری  ششتمد، توسعه مرکز مشکلات ویژه یادگیری خوشاب، ساخت  یک سالن ورزشی ۲۰۰ متری درون مدرسه ای در خوشاب و ساخت مدرسه حرفه ای  وپیش حرفه ای در شهرستان جغتای از طریق  سازمان نوسازی مدارس انجام خواهد شد.
 ‏
 ‏شایان ذکر است در این مراسم  ۲۰۰ تبلت به دانش آموزان تلفیقی فراگیر  قطب شهید فرومندی استان خراسان رضوی اهدا شد و  مقرر شد  اعتبار خرید  ۲۰۰ تبلت دیگر هم برای دانش آموزان تلفیقی فراگیر این قطب  تامین شود.

به اشتراک بگذارید :