17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ ۱۱:۴۷:۳۳
کد مطلب:  1604942
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس خبرداد:
برگزاری کلاس های دوره تابستانی ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) در فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: کلاس های دوره تابستانی ویژه دانش آموزان دوره متوسطه دوم درفارس برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، رسول قانونی گفت: این کلاس ها هرساله در فصل تابستان ویژه دانش آموزانی که در امتحانات خرداد ماه نمرات قبولی را کسب نکرده بودند برگزار می شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: این دانش آموزان در انتها با کسب نمرات مستمر و همچنین شرکت در آزمون پایانی وکسب نمره قبولی میتوانستند در پایه تحصیلی خود قبول شوند.

قانونی گفت: امسال علاوه بر این گروه، دانش آموزانی هم که نمرات قبولی را کسب کرده اند اما تمایل دارند تا بنیه علمی خود راقوی تر کنند می توانند در این کلاس ها شرکت کنند اما در انتها از آنها آزمونی گرفته نمی شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس هدف از برگزاری این کلاس ها را بهبود فرایند آموزشی و جبران نقایص تحصیلی و همچنین کاهش افت تحصیلی عنوان کرد.

رییس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: این کلاس ها به مدت 6 هفته برگزار خواهد شد.

علیرضا شجاعی پور گفت:ثبت نام این کلاس ها در نیمه اول تیرماه آغاز و در نیمه دوم تیرماه نیز کلاس ها رسما آغاز خواهند شد.

رییس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: چنانچه پس از برگزاری امتحانات خردادماه، تعدادی از دانش آموزان پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در یک یا چند ماده درسی شرایط قبولی راکسب نکرده باشند، می توانند در کلاس های دوره تابستانی شرکت نمایند.

شجاعی پور گفت: تشکیل کلاس ها در چارچوب سیاست های مصوب ستاد ملی مقابله با بیماری فراگیر در مناطق با وضعیت آبی و زرد به شیوه حضوری مطابق با دستورالعمل های مربوط و در مناطق با وضعیت نارنجی و قرمز به صورت مجازی می باشد.

رییس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: شیوه نامه اجرایی این کلاس ها در اوایل هفته آینده به تمامی مدارس متوسطه دوم استان اعلام می شود.


 

به اشتراک بگذارید :