15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1604864
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

آیین افتتاحیه اوقات فراغت سال ۱۴۰۰ دانش آموزان استان اصفهان، تمدید ثبت و سفارش کتب درسی میان پایه‌ها تا 5 تیرماه و ورود 90 هزار نوآموز در سال تحصیلی جدید به مدارس از جمله خبرهای مهم در آموزش و پرورش استان اصفهان در هفته گذشته بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* محمد حسین ریاحی از اساتید تاریخ کشور: تدریس در آموزش و پرورش مایه دوام و قوام من بود، من آموزش و پرورش را یک رکن می دانم و هرچه داریم از همین فضاهای آموزشی و پرورشی است که امیدوارم با سرمایه‌گذاری، دقت و تمرکز بیشتر شاهد پیشرفت روزافزون آموزش و پرورش باشیم.
* اسامی برگزیدگان جشنواره روش های تدریس مبتنی بر it معلمان عشایری استان اصفهان سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد. این جشنواره از جمله طرح هایی است که در راستای کاهش روش های معلم محوری، تقویت روش های فعال، خلاق و گروهی اجرا می گردد که زمینه مشارکت، تفکر و خلاقیت را در دانش‌آموزان فراهم ‌آورد.

* در سی‌اُمین روز از خردادماه ۱۴۰۰، آیین افتتاحیه اوقات فراغت سال ۱۴۰۰ دانش آموزان استان اصفهان، با حضور مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، مدیران آموزش‌وپرورش و معاونین پرورشی و فرهنگی نواحی شش‌گانه، عباس زهیری رئیس سازمان دانش‌آموزی استان، مدیران کانون‌های فکری، مسئولین دارالقرآن‌ها، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، کانون‌ها و سالن‌های ورزشی و تشکل‌های دانش‌آموزی در محل کانون امام خمینی‌(ره) برگزار شد.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در آیین افتتاحیه اوقات فراغت سال ۱۴۰۰ دانش‌آموزان استان اصفهان: آموزش دانش‌آموزان در مدرسه‌ جای خود را دارد اما اینکه یک دانش‌آموز در اوقات فراغت خود از چه برنامه‌هایی استفاده‌ کند و به چه فعالیت‌هایی بپردازد، می‌تواند راهی برای موفقیت او باشد. آموزش‌وپرورش، هم برای تحصیل دانش‌آموزان و هم برای اوقات فراغت آن‌ها برنامه‌های خاص دارد که سعی می‌کنیم هرسال برنامه‌های غنی‌تری را برای اوقات فراغت داشته باشیم.

* محسن الماسی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان: پیش‌بینی کردیم حدود ۹۰ هزار نوآموز در استان اصفهان خواهیم داشت که با برنامه ریزی انجام شده حداکثر تا نیمه نخست شهریور ماه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی آنها به پایان خواهد رسید. بسیاری از مشکلاتی که ممکن است والدین به آن توجه نکنند در این سنجش مشخص می شود تا اقدامی به موقع انجام گیرد، از طریق این سنجش احیاناً اگر دانش‌آموزی مشکل یا ضایعه پنهانی دارد و خانواده در جریان آن قرار نگرفته‌اند به لحاظ درمانی به آن پرداخته می شود و فرصت کافی برای انجام فرآیند درمانی در اختیار اولیا، مدرسه و کادر بهداشت قرار میگیرد.

* سومین وبینار آموزشی ویژه داوطلبان کنکور سراسری 1400 مدارس شاهد استان اصفهان و دانش آموزان طرح پراکنده شاهد با حضور مرضیه ذاکری رییس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، عابدی روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه و ناظر ملک رییس اداره آموزش اداره کل بنیاد شهید در محل دبیرستان شاهد غفاری ناحیه 2 برگزار شد.

* سید محمد میرپور معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: به دلیل این که برخی دانش‌آموزانِ میان پایه موفق نشده بودند ثبت و سفارش کتب خود را انجام دهند با اعلام وزارت آموزش و پرورش تا ۵ تیرماه می توانند با مراجعه به آدرس ww.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com ثبت و سفارش کتاب درسی را انجام دهند. همچنین ثبت و سفارش کتب درسی برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و هفتم دوره متوسطه اول از ۶ تیر الی ۹ شهریور ماه انجام خواهد شد که خانواده ها سعی کنند با همکاری مدیران ثبت و سفارش انجام دهند چرا که مدیران مدارس می توانند به صورت گروهی این ثبت را انجام دهند تا خانواده ها درگیر این موضوع نباشند.

* همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) خادمان حرم رضوی میهمان آموزش و پرورش ناحیه شش شدند، در این مراسم جمعی از خادمان حرم مطهر رضوی که پرچم حرم مطهر را نیز به همراه داشتند با حضور در اداره آموزش و پرورش ناحیه شش حال و هوای اداره را دگرگون کردند.

* آیین رونمایی از تاریخ توصیفی و تحلیلی شهرستان سمیرم با عنوان " خاطرات سام آرام " به قلم حسن شهبازی همکار بازنشسته فرهنگی در دبیرستان نیرومند سمیرم برگزار شد. در این برنامه که جمعی از نویسندگان و فرهیختگان شهرستان حضور داشتند از کتاب خاطرات سام آرام به عنوان برگی دیگر از تاریخ،فرهنگ و هنر کهن دیار سمیرم رونمایی شد.

* مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز فعالیتهای اوقات فراغت تابستان دانش آموزان استان اصفهان پیامی صادر کرد . در متن این پیام آمده:  اگر چه برخی نظام های آموزشی قائل به این هستند که در طول سال، مدتی آموزش های رسمی را برای جلوگیری از فرسایش روحی و فکری دانش آموزان تعطیل کنند و پس از تجدید قوای آنان کار را ادامه دهند. اما؛ مقوله پرورش که از ارکان مهم نظام های تعلیم و تربیت است تعطیل بردار نیست و به قول شهید بزرگوار باهنر "مدرسه تعطیل می شود اما تربیت تعطیل نمی شود." اصولاً اوقات فراغت نقش موثری در رشد تربیتی آینده سازان عزیز دارد به شرطی که برای آن برنامه داشته باشیم. اینجانب با تشکر از همه عزیزانی که برنامه‌های تابستانی را طراحی و تدارک می بینند توصیه و تاکید می کنم با  پرهیز از برگزاری برنامه‌ها وکلاس های بی هدف و منقطع که تاثیرات پرورشی چندانی ندارد شرایطی را برای آینده‌سازان عزیزمان فراهم سازند که بهترین بهره وری را از این ایام  داشته باشند. 

* مهدی اسماعیلی در بازدید از اردوگاه فرهنگی، تربیتی امام خمینی(ره) تیران از فعالیت‌های اردوگاه به لحاظ کمی و کیفی این اردوگاه بازدید کرد، وی با اشاره به تقویت و توسعه سطح فعالیت ها و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود اردوگاه، تاکید کرد: امیدوارم با تلاش همکاران فعالیت‌های اردوگاه‌ها بار دیگر پرشور ادامه پیدا کند. وی همچنین در حاشیه این بازدید ها در جشن فارغ التحصیلی دانش آموزان دبستان فرشته که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تعداد محدودی در یکی از سالن های اردوگاه در حال اجرا بود حضور یافت.

* مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت هفته قوه قضائیه پیامی صادر کرد . در متن این پیام آمده : قوه قضائیه که همواره بعنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفای نقش می کند، نقشی بی‌بدیل در پاسداری از ارزش‌ها، کرامت انسانی، تأمین سلامت اجتماعی و برقراری امنیت و عدالت در جامعه داشته که این مهم علاوه بر استحکام پایه نظام اسلامی، مایه قوام و دوام جامعه قلمداد می‌شود. با درود به روح پاک شهدای هفتم تیر، هفته قوه قضاییه را به مجموعه خدوم و متعهد دستگاه قضا تبریک و تهنیت می‌گویم و برای این عزیزان توفیق در خدمت به مردم و پاسداری از قانون و عدالت آرزومندم.

* معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در دیدار با مدیران مدارس ابتدایی دهاقان عنوان کرد: دانشجومعلمان جهادگر از تابستان به کمک آموزش و پرورش می آیند. آموزش و پرورش استان در انسداد مبادی بیسوادی پر قدرت اقدام نموده و به نتایج خوبی رسیده است و شهرستان دهاقان نیز در جذب تارکان و بازماندگان از تحصیل موفق عمل نموده است.

* قدیرعلی نیکبخت فرهنگی و دبیر پیشکسوت جامعه شناسی : عشق به یاد دادن می تواند از شما یک معلم خوب بسازد؛ معلمها باید تا آنجا که توان دارند به بچه های این مرز و بوم خدمت کنند و دولت هم باید به رفاه معلمان توجه بیشتری داشته باشد تا معلم مجبور به داشتن شغل دوم و سوم نشود و با خستگی سر کلاس حاضر نشود.

* مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پی درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست پیامی صادر کرد . در متن این پیام آمده : ‏خبر فقدان خانم‌ها ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران حوزه محیط‌زیست ایرنا و ایسنا درحادثه غمبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در جاده ارومیه-نقده، بسیار تلخ، دلخراش و موجب تأثر شدید و اندوه فراوان گردید و جامعه خبرنگاران کشور و خانواده های این عزیزان را عزادار کرد. اینجانب، این ضایعه دردناک را به خانواده‌های محترم مرحومه مهشاد کریمی و مرحومه ریحانه یاسینی، جامعه رسانه ای کشور و به ویژه همکاران این دو خبرنگار عزیز در خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای ایشان، غفران الهی و برای خانواده های مکرم آن‌ها، صبر و سلامتی مسالت دارم.

به اشتراک بگذارید :