28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ ۱۰:۰۴:۰۰
کد مطلب:  EO7Kk4Gu
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
در راستای برقراری عدالت آموزشی باید امکانات به سمت شهرستان های استان تهران سوق داده شود

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در مراسم آیین معارفه خود حمایت مسئولان در جهت رفع مشکلات این استان را ضروری دانست .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، دکتر عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به سالروز عملیات پرافتخار مرصاد و زنده نگاه داشتن یاد شهدا از آن به عنوان نمونه ای ماندگار در تاریخ انقلاب یاد کرد و اظهار داشت : در پیروزی انتخابات بیست و چهارم خردادماه سال 92 نه تنها امید در دل ملت زنده شد بلکه برنامه محوری و عقلانیت در جامعه حلول پیدا کرد.

وی افزود : امروز فضا باید به سمت تبیین و توجیه اولویت های هشتگانه نظام آموزش و پرورش پیش برود .

فولادوند با اشاره به اینکه شهرستان های استان تهران دارای مشکلات ویژه ای است و حمایت بیشتر مسئولان را می طلبد ،ادامه داد : وجود شهرک های مسکن و کمبود فضاهای آموزشی ، حضور یک سوم اتباع خارجی در این استان ، بالا بودن نرخ رشد دانش آموزان و تامین نیروی انسانی متخصص از جمله مسائل و چالش هایی است که این استان با آن روبرو است .

این مقام مسئول افزود : دو نوبته بودن حدود 30 درصد از مدارس شهرستان های استان تهران و نسبت یک شانزدهم معلم به دانش آموز در این استان از دیگر مشکلاتی است که باید با عزم و همتی بلند بهبود یابد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه 42 درصد از همکاران این استان در محل کار خود ساکن نیستند گفت : این مساله چه برای دولت و چه برای همکار محترم فرهنگی بسیار هزینه بر است و باید طرح بومی گزینی که مد نظر وزیر محترم آموزش و پرورش نیز هست در این راستا توجه ویژه ای شود .

فولادوند با تاکید بر اینکه باید اول محیط آموزشی را مهیا کنیم تا بتوانیم در حاشیه شهرها آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم تصریح کرد : اگر اسیب های اجتماعی مهار نشود آموزش های ما نیز زیر سوال خواهد رفت و بی ثمر خواهد ماند .

وی افزود : باید تلاش کنیم تا بتوانیم کارنامه خوبی برای دولت تدبیر و امید داشته باشیم و در راستای عدالت آموزشی باید امکانات به سوی شهرستان های استان تهران سوق داده شود .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد : ایجاد فضای نقد و نقادی نه تنها در بین فرهنگیان بلکه باید در بین دانش آموزان نیز شکل گیرد و ما باید به دانش آموزان یاد دهیم تا پرسش و پرسش گری را توسعه داده تا جامعه ای پویا و رو به جلو داشته باشیم .

 

 

به اشتراک بگذارید :