28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ۰۹:۵۷:۲۵
کد مطلب:  1603314
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان به مناسبت آغاز فعالیتهای اوقات فراغت تابستان دانش آموزان استان اصفهان

محمد اعتدادی در پیامی آغاز فعالیتهای اوقات فراغت تابستان 1400 دانش آموزان استان اصفهان را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، متن پیام محمد اعتدادی به شرح زیر است:

                                                                                                بسم الله الرحمن الرحیم

اگر چه برخی نظام های آموزشی قائل به این هستند که در طول سال، مدتی آموزش های رسمی را برای جلوگیری از فرسایش روحی و فکری دانش آموزان تعطیل کنند و پس از تجدید قوای آنان کار را ادامه دهند . اما؛ مقوله پرورش که از ارکان مهم نظام های تعلیم و تربیت است تعطیل بردار نیست و به قول شهید بزرگوار باهنر "مدرسه تعطیل می شود اما تربیت تعطیل نمی شود ." اصولاً اوقات فراغت نقش موثری در رشد تربیتی آینده سازان عزیز دارد به شرطی که برای آن برنامه داشته باشیم .

برنامه های اوقات فراغت هرگز نباید از جنس برنامه های سال تحصیلی باشد و چند ویژگی این برنامه ها را از سال تحصیلی جدا می کند:

1-    جنبه های تفریحی و جذاب طرح های اوقات فراغت باید نسبت به جنبه ی آموزشی آن برتری داشته باشد.

2-    محور برنامه های اوقات فراغت علاقه و انتخاب دانش آموزان است و هر دانش آموز با توجه به علاقه و استعدادی که دارد بخشی از برنامه ها را انتخاب و در آن شرکت می کند .

3-    در این راستا به  جای پر کردن اوقات فراغت  باید به غنی سازی اوقات فراغت توجه کرد. لذا اینکه مهارت های هنری و حرفه ای دانش آموزان در این دوران افزایش پیدا کند از اهمیت به سزایی برخوردار است .

4-    فراموش نکنیم که کشور عزیزمان از سر آمدان خلافیت و تولیدات هنری در جهان محسوب می شود و اصفهان به تنهایی درصد بالایی از ظرفیت هنری کشور را در اختیار دارد. این میراث ارزشمند را نسل های آینده باید بتوانند نگهداری و توسعه دهند و کلاس های تابستانی بهترین فرصت برای تربیت دانش آموزانی است که بتوانند این سرمایه عظیم را در اختیار بگیرند و آنرا مدیریت و هدایت کنند.

لذا اینجانب با تشکر از همه عزیزانی که برنامه های تابستانی را طراحی و تدارک می بینند توصیه و تاکید می کنم با  پرهیز از برگزاری برنامه ها وکلاس های بی هدف و منقطع که تاثیرات پرورشی چندانی ندارد شرایطی را برای آینده سازان عزیزمان فراهم سازند که بهترین بهره وری را از این ایام  داشته باشند . توفیق همگان را از پیشگاه خداوند کریم آرزومندیم .

 

مدیر کل آموزش و پرورش  استان اصفهان

 

به اشتراک بگذارید :