17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ ۰۹:۲۷:۳۸
کد مطلب:  1602376
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:
راه‌اندازی پایگاه تابستانی مهارت در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش لرستان

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از راه‌اندازی پایگاه تابستانی مهارت در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش استان خبر داد.

علیرضا نخعی اظهار کرد: با  توجه به تعطیلات رسمی آموزش و پرورش فرصت مناسبی برای برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های تربیتی برای دستگاه تعلیم  و تربیت ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش با توجه به اهمیت موضوع از تمام ظرفیت‌های داخلی و خارج از سازمان برای غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان ۱۴۰۰ استفاده کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در همین راستا ضمن برگزاری جلسه ستاد فعالیت‌های تابستانی در استان و همه ۲۴ شهرستان و منطقه این کارگروه برگزار و برای راه‌اندازی فعالیت‌ها تصمیمات مناسب اتخاذ شده است.

نخعی گفت: از مهمترین این تصمیمات و ظرفیت‌غنی‌سازی می‌توان به ارائه خدامات فر هنگی هنری، مهارتی ۳۱ کانون فر هنگی تربیتی در سرارس استان، ارائه خدمات آموزشی علوم قرانی در رشته مختلف در ۱۴ مرکز دارالقرآن استان، ثبت مدارس متقاضی پایگاه تابستان  برای مدیران در سامانه همگام، استفاده بهینه سالن های ورزشی رو باز و بسته با رعایت پروتکل هی بهداشتی بصورت محدود و استفاده از صاحبان حرف و مشاغل برای آموزش رشته‌های فنی مهارتی با همکاری کانون‌های فرهنگی تربیتی اشاره کرد.

وی افزود: همچنین راه‌اندازی پایگاه تابستانی مهارت در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مختص دختران و پسران در آموزش و پرورش لرستان از دیگر فعالیت‌های این دستگاه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: همچنین در ایام تعطیلات تابستان امسال ادامه فعالیت گروهای اجتماعی در شبکه شاد در تمام شهرستان و مناطق را خواهیم داشت.

نخعی یادآور شد: همکاری با سازمان‌ها و اداراتی که می‌توانند آموزش و پرورش را دراین مسیر یاری کنند بسیار حائز اهمیت است.

به اشتراک بگذارید :