23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۷:۱۸:۳۰
کد مطلب:  1601778
از سوی مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران صورت پذیرفت؛
ابلاغ برنامه سال 1400 آموزش‌ و پرورش شهر تهران

برنامه سال 1400 آموزش ‌و پرورش شهر تهران، مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام‌های سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران ، با «تصویب برنامه‌های زیر نظام‌های شش­گانه سند تحول تا افق 1404» در شورای عالی آموزش‌ و پرورش که مبنای تدوین برنامه‌های سالانه وزارت آموزش‌ و پرورش در طول برنامه ششم توسعه است و با بهره‌گیری از تجارب سال‌های 98 و 99، «برنامه سال 1400 آموزش‌ و پرورش شهر تهران » به همراه برش منطقه ای  فعالیت‌ها مطابق با نقشه راه برنامه زیر نظام‌های (برنامه‌های اجرایی) سند تحول در طول برنامه ششم توسعه از سوی فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد.

 در این بخشنامه تصریح‌شده است:

- در راستای تقویت هماهنگی و انسجام بخشی به فعالیت های واحدهای مختلف در سطح منطقه، کارگروه تخصصی برنامه ریزی و اجرایی سند تحول زیر نظر شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول منطقه تشکیل و نسبت به تدوین برنامه در سطح منطقه اقدام شود.

- برنامه سال 1400 منطقه با بهره گیری از برنامه ابلاغی استان و با توجه به مقتضیات منطقه ای حداکثر تا 31/04/1400 تدوین و ابلاغ گردد.

- مدیران مدارس حداکثر تا 31/05/1400 با بهره گیری از سیاست ها وبرنامه های سال 1400 که از طریق مناطق ابلاغ می شود ، نسبت به تدوین برنامه سال تحصیلی پیش رو با هدف گذاری موثر برای تحقق اهداف مصوب دوره های تحصیلی ذیل ساحت های شش گانه تربیت و سهیم نمودن تمامی ارکان مدرسه بر مدار برنامه درس ملی ، اقدام نمایند.

- برنامه ابلاغی، مبنای توزیع و مصرف اعتبارات سال 1400 است و میزان تحقق اهداف کمی ملحوظ در آن متناسب با منابعی که تخصیص می‌یابد، قابل ارزیابی است.

- رصد و پایش برنامه‌ها در سال 1400 در تمام سطوح توسط اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، بر اساس شاخص­های تعیین‌شده در این برنامه انجام خواهد شد. واحدهای مربوط، مسئولیت دارند ضمن ارزیابی از عملکرد مجموعه و تهیه گزارش پیشرفت به‌صورت دوره‌ای، حداقل هر شش ماه یک‌بار، میزان تحقق برنامه را رصد نمایند.

به اشتراک بگذارید :