16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۲:۱۷:۱۰
کد مطلب:  1601438
به‌ مناسبت آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر:
از دانش‌آموزان دختر فعال نواحی 4 گانه شیراز تقدیر شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن برگزاری جلسه هم‌اندیشی با نمایندگان دختر مجلس دانش‌آموزی نواحی چهارگانه شیراز، به مناسبت روز دختر از آنها تقدیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت در جمع تعدادی از دانش‌آموزان دختر فعال  نواحی 4 گانه شیراز، با اشاره به دو تن از زنان برجسته جهان یعنی مریم میرزاخانی و پروین اعتصامی گفت: هردو این بانوان منظر تلاش و پشت کار و موفقیت دختران ایران زمین هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه دختران امروز مادران فردا هستند ادامه داد: باید در امر تربیت به والدین و دانش‌آموزان آگاهی بخشی‌های لازم را در محیط مدرسه بدهیم تا با استمرار، تربیت‌درست به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
اسماعیلی  افزود: برای ایجاد تغییرات و پیشرفت در مسائل تربیتی و آموزشی نباید منتظر دیگران باشیم. ما در کنار دانش‌آموزان هستیم تا با ظرفیت‌های موجود در همین فضا به تعیین زیرساخت‌های لازم بپردازیم.

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش فارس نیز با تأکید بر اهمیت نقش دختران در جامعه اظهار کرد: حضور روزافزون دختران در تمامی عرصه‌ها ثابت می‌کند که باید بیش از حال حاضر برای دختران در جامعه برنامه‌ریزی شود.


طاهره بی‌نیاز گفت: دختران ما در حال و آینده مسیر موفقیت را در زمینه‌های علمی،هنری و دیگر عرصه‌ها بیش از پیش طی خواهند کرد.
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس نیز در این دیدار افزود: در سازمان دانش‌آموزی وظیفه ما این است که کاری کنیم راه برای فعالیت و شکوفایی دانش‌آموزان و دختران باز شود و امیدواریم که سال به سال بتوانیم در مسیر رشد دختران گام های بیشتری برداریم.


امیداسماعیلی افزود: دختران ما توانایی این را دارند که با کارهای بالفعل و استعدادهایشان، تلاش کنند تا فضا را برای درخشش خود آماده کنند.
اسماعیلی با اشاره به حضور گسترده دختران در فعالیت‌های دانش‌آموزی اظهار کرد: در سازمان دانش‌آموزی امسال حدود ۱۲۴ هزار عضو تشکیلات پیشتازان داشتیم که ۹۰ هزار نفر از این آمار دختران استان بودند.
به گفته وی در بحث خبرگزاری پانا ، مسابقات رویش و مناظره دانش‌آموزی نیز بخش زیادی از شرکت کنندگان، دختران هستند.

به اشتراک بگذارید :