28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ۱۰:۳۹:۲۵
کد مطلب:  1599988
اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برای دومین سال متوالی میزبان جشنواره نوجوان سالم کشور شد

اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران که میزبان نهمین جشنواره نوجوان سالم در مرحله کشوری بود، امسال نیز بعنوان میزبان برگزاری دهمین جشنواره توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌ای استان تهران، جشنواره نوجوان سالم هرساله با هدف ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پر خطر، سوء مصرف مواد و آسیب‌های اجتماعی، به منظور شناسایی، کشف، پرورش و شکوفایی استعدادهای هنری و افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش آموزان در سطح مدارس و در سه مرحله منطقه،استانی و کشوری برگزار می‌شود.

اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که میزبان نهمین جشنواره نوجوان سالم در مرحله کشوری بود، امسال نیز بعنوان میزبان برگزاری دهمین جشنواره توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین گردید. آثار جشنواره در سه بخش خلاقیت‌های دانش‌آموزی، ابتکارات مدرسه‌ای و ابتکارات جامعه محور با موضوعات شیوه های زندگی سالم، پیشگیری از رفتارهای پرخطر و بهداشت روان و در قالب 31 رشته از ادارات کل آموزش و پرورش  استانهای کشور دریافت می‌شود.

این مسابقات در بخش دانش‌آموزی 17 رشته، دربخش فرهنگیان 9 رشته و در بخش یاریگران زندگی مدارس در5  رشته آثار جمع‌آوری می‌شود.

دریافت آثار بصورت غیرحضوری و از طریق شبکه دانش آموزی شاد از تاریخ 20الی24 تیر دریافت می گردد. داوری، اعلام نتایج و مراسم اختتامیه بصورت غیر حضوری از طریق صدا و سیما و شبکه شاد در مرداد انجام خواهد شد.

هدف از برگزاری این جشنواره اطلاع رسانی و آموزش های مهارت های زندگی در قالب هنر و ایده پردازی و شناسایی افراد نخبه در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تقویت روحیه خودمراقبتی در بین نوجوانان و جوانان کشور می باشد، که هرساله با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش  در سراسر کشور بصورت آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و نهایتا کشوری برگزار می‌شود.

لازم بذکر است که امسال با توجه به ظرفیت یاریگران زندگی برای اولین باردر دوره دوم مقطع ابتدایی در بخش ابتکارات جامعه محور آثار مدارس ابتدایی نیز دریافت و داوری خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :