16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۳:۲۶:۰۰
کد مطلب:  mL0PHruE
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
در مسیر هدایت تحصیلی باید هم سو با یکدیگر بر هم افزایی خویش بیفزاییم

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بخش عمده ای از آسیب های موجود در مسیر هدایت تحصیلی گریز ناپذیر بوده و باید هم سو و یك صدا بر هم افزایی خویش افزوده و مشكلات مردم را كاهش دهیم چرا كه كار مردم به دست ما سپرده شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محمد حسن قائدیها در جلسه بررسی هدایت تحصیلی برای معاونان آموزش متوسطه 40 منطقه و ناحیه با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل و جمعی از معاونان آموزش متوسطه ادارات آموزش و پرورش استان اظهار کرد:

وی افزود: امسال آموزش و پرورش در حال استقرار پایه دهم است چون بحث هدایت تحصیلی، انتخاب رشته و تعیین سرنوشت دانش آموزان، بعد از سند تحول بنیادین اتفاق می افتد و شرایط سختی در آموزش و پرورش حاکم است.

محمد حسن قائدیها بیان کرد: بحث هدایت تحصیلی در نظام جدید آموزشی با تغییر فرایند و نگرشی که بتواند کنکور را مدیریت کند اتفاق افتاده است که نگرانی هایی را برای اولیا و دانش آموزان ایجاد کرده است و بعضی از رسانه ها بهتر می توانستند در جهت رفع نگرانی مردم کمک کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر درصد هدایت تحصیلی دانش آموزان در کل کشور 37 درصد است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: هم اکنون وضعیت موجود استان در بحث هدایت تحصیلی کل دانش آموزان در پایه نهم 61 هزار و 249 نفر هستند که از این تعداد، 40 هزار و 288 دانش آموز دختر و 30 هزار و 961 دانش آموز پسر تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استان اصفهان در زمینه توزیع متوازن رشته ها رتبه اول کشور را در سال های گذشته به خود اختصاص داده است.

به اشتراک بگذارید :