20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ ۱۰:۲۴:۱۴
کد مطلب:  1599874
معرفی «مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان»

هدف اصلی «مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان»، جذب فناوران و کارآفرینان دانشگاه فرهنگیان است که علاقه‌مند به نوآوری و کارآفرینی در حوزۀ آموزش هستند.

به گزارش حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، «مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان» در زمستان سال گذشته افتتاح رسمی شد. پیرو مصوبات این مرکز، هشت شعبه مرکز نوآوری و کارآفرینی علاوه بر مرکز تبریز که در 1399 شروع به کارکرد در مدیریت‌های استانی دانشگاه فرهنگیان، در سال 1400 تأسیس و راه‌اندازی خواهد شد که یک شعبه آن در سوم خردادماه امسال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

هدف اصلی این مرکز، جذب فناوران و کارآفرینان دانشگاه فرهنگیان است که علاقه‌مند به نوآوری و کارآفرینی در حوزۀ آموزش هستند. این هدف با راه‌اندازی سامانه‌ای جامع جهت دریافت طرح‌های فناورانه اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان محقق خواهد شد و پس از ثبت طرح‌های فناورانه در سامانه مرکز، آن‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

در سال جاری، سه پروژه اساسی در دستور کار «مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان» قرار دارد که دو پروژۀ «طرح نظارت کلینیکی معلم محور» و پروژۀ «تولید محتوای الکترونیک بر اساس آموزش معکوس» هم‌اکنون کلید خورده و در حال اجرا است. همچنین سامانه دوم که مربوط به «تولید محتوای الکترونیک» در حال راه‌اندازی است.

از سوی دیگر، ارتباط نزدیکی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایجادشده است که در سال 1400 این همکاری ادامه خواهد داشت؛ آموزش‌های متناسب با نیازهای کانون و دستیابی به اهداف اساسی دانشگاه فرهنگیان در زمینه «آموزش»، از محورهای این همکاری است.

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان، به دنبال ایجاد یک فضای مرجع، در جهت ادامه همکاری و ارتباط دانشجو معلمان پس از فارغ‌التحصیلی با دانشگاه فرهنگیان است که پروژه «تولید محتوای الکترونیک بر اساس آموزش معکوس» اولین قدم برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته این مرکز است.

در حوزه فرهنگ‌سازی حفظ منابع آبی و آموزش مدیریت صحیح این منابع، «طرح کوزه» پیگیری می‌شود که هم‌اکنون این طرح با مدیریت شعبه استان آذربایجان شرقی، مرکز نوآوری و کارآفرینی پیگیری می شود. از فعالیت‌های دیگر این مرکز می‌توان به «تقویت ارتباط با مراکز نوآوری دانشگاه‌های بزرگ» نظیر؛ دانشگاه علامه طباطبایی، شهید بهشتی و تعریف پروژه‌های مشارکتی با آن‌ها اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :