26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۱:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1598928
برگزاری سلسله جلسات آموزشی مسئولین پایگاه های سنجش شهرستان‌های استان تهران

جلسات آموزشی مسئولین پایگاه های سنجش شهرستانهای استان تهران در سالن آیت الله رفسنجانی (ره) برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،  عبدالرضا دژن  رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی  شهرستانهای استان تهران از برگزاری جلسات  آموزش مسئولین پایگاه های سنجش استان که  از تاریخ 24 لغایت 29 خردادماه در محل سالن آیت الله رفسنجانی (ره) برگزار شد خبر داد.

عبدالرضا دژن گفت: در اجرای برنامه سنجش سال ۱۴۰۰ دو مسئله حائز اهمیت نیروی انسانی و تجهیزات  هستند، در صورتی مجموعه به اهداف تعیین شده خواهد رسید که هر دوی این دو مؤلفه از کیفیت خوبی برخوردار باشند، مسئولین  حساسیت ویژه داشته و همگام با سایر عوامل اجرایی سنجش در کاهش نواقص احتمالی موجود تلاش کنند.

وی افزود: عوامل اجرایی پایگاه های تخصصی از هرگونه برچسب زنی به نوآموزان خودداری نموده و فقط روند درست و قانونی غربالگری را براساس شرح وظایف محوله اجرا نمایند. در این پایگاه‌ها وضعیت آمادگی جسمانی، سلامت بینایی، شنوایی و وضعیت توان یادگیری نوآموزان سنجیده می‌شود و در نهایت آمادگی آنان برای آموزش‌پذیری در دوره دبستان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در این سلسله جلسات کارشناس مسئول سنجش، کارشناس آماربرنامه سنجش، کارشناس مالی و کارشناس سنجش و تشخیص استان در خصوص کار با سامانه سنجش و کاربرگ های ارجاعات و سایر وظایف نیروهای مسئول و منشی پایگاه، کاربرگ های مالی سنجش و مدیریت مالی سامانه، نظارت مسئولین پایگاه بر کار سایر عوامل اجرایی نکات مهم را بیان کردند .


در این جلسات  کارشناس آمار سنجش ،آموزش کار با سامانه و ثبت اطلاعات نو آموزان را به صورت کارگاهی  به مسئولین پایگاه ها آموزش دادند .

شایان ذکر است هزینه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری مبلغ 50 هزار تومان می باشد که در پایگاه سنجش توسط دستگاه pos از اولیا دریافت می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :