15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۱۳:۰۱:۵۳
کد مطلب:  1598116
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

برگزاری یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان، انتصاب سیدمحمد میرپور به عنوان سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان، آمادگی 79 هزار دانش‌آموز رأی اولی در استان اصفهان برای حضور در انتخابات 28 خرداد 1400 و... از جمله خبرهای یک هفته اخیر آموزش و پرورش استان اصفهان بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:
* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به اتفاق همراهان از حوزه های برگزاری آزمون استعدادهای درخشان ناحیه 3  و روند برگزاری آزمون بازدید کرد .

* به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست، مصطفی جعفری رئیس اداره آموزش و پرورش جرقویه سفلی به اتفاق کارشناسان حراست، تربیت بدنی، بهداشت و آموزش متوسطه منطقه در مراسم پاکسازی که به مناسبت هفته محیط زیست با همکاری شهرداری شهر محمدآباد و اداره محیط زیست منطقه تدارک دیده شده بود شرکت کردند .

* وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش ‌و پرورش استان اصفهان: ارسال پیام مدیران آموزش و پرورش به مناسبت دهه کرامت و روز دختر در فضای مجازی، تشکیل کانال و گروه دختران و ارائه محتوا، کلیپ و پیام‌های ارزشمند ویژه دهه کرامت در فضای مجازی، تجلیل شایسته از دختران و اهداء جوایز، اهداء تقدیر نامه و هدیه به فرهنگیان و دانش آموزانی که نام آنان مزین به القاب حضرت معصومه(س) است، معرفی دختران نخبه و موفق شهرستان‌ها و تجلیل از آنان، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، برگزاری فراخوان دلنوشته‌های دانش آموزان دختر، برگزاری وبینار فرهنگی تربیتی با موضوع دختران امروز مادران فردا، بحث و پرسش و پاسخ در شبهای دهه کرامت پیرامون زندگی حضرت معصومه(س) و امام‌ رضا(ع) در گروه‌های مجازی از برنامه‌های روز ملی دختران بود.

* اطلاع متقاضیان ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد می رساند، با توجه به آماده نبودن زیر ساخت های لازم، شروع پیش ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم با تاخیر آغاز می شود.خواهشمند است تا اطلاع ثانوی از مراجعه به درگاه پادا خودداری نمایید.

* اولین کارگاه توجیهی ناظران مدارس و مراکز غیردولتی در سال تحصیلی 1401-1400 با حضور وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی، کارشناسان اداره کل و ناظران مدارس و مراکز غیردولتی در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

* جلسه ویدیو کنفرانس ابلاغ برنامه سال 1400 اداره کل آموزش و پرورش استان مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام های سند تحول بنیادین با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان و رئیس شورای هماهنگی و اجرای سند تحول استان اصفهان، معاونین اداره کل، رضا مددی مشاور وزیر، معصومه پوررجب دبیر شورای هماهنگی استان و تمامی روسا و مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی 41 گانه استان برگزار و برنامه سال 1400 اداره کل آموزش و پرورش استان مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام های سند تحول بنیادین ابلاغ شد. از نکات حائز اهمیت در تدوین برنامه منطقه‌ای تاکید بر محورهای مهم و اولویت های شش گانه وزیر آموزش و پرورش بوده است.

* مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: برنامه تدوین شده 1400 تمامی سطوح اجرایی از اداره کل تا مدارس را تحت پوشش خود قرار می دهد، اداره کل با بهره گیری از تجارب تدوین برنامه سال های 1398 و 1399، برنامه سال 1400 را مبتنی بر زیر نظام‌های ششگانه تهیه و تدوین کرده و آن را به عنوان یک سند بالادستی مهم به مسؤلان و تصمیم گیرندگان استانی و تمامی مناطق و نواحی 41 گانه استان ابلاغ می کند.

* رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: برای نوآموزانی که بنا به دلایلی در سال گذشته موفق به حضور در کلاسهای پیش دبستانی نشده‌اند، در طول تابستان امسال یک دوره ۱۰۰ ساعته در نظر گرفته‌ایم که توصیه می‌کنم در این دوره شرکت کنند.
* جلسه هماهنگی و همکاری بین بخشی با هدف شناسایی ظرفیت های دستگاه های مختلف بین اداره کل تعاون استان و معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد .

* هفتمین جلسه کارگروه تخصصی پیگیری امور مدارس غیردولتی با حضور وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی، کارشناسان اداره کل و تعدادی از کارشناس مسئولان و کارشناسان مناطق و نواحی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

* معصومه پوررجب، رییس گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش استان از بررسی تفاهم نامه های همکاری علمی-پژوهشی با دانشگاه های استان خبر داد. وی در این خصوص گفت: زمانی پیوند بین نظریه های تربیتی در عرصه عمل با تعلیم و تربیت اتفاق می افتد که همکاری مناسبی بین آموزش و پرورش و دانشگاه ها برقرار گردد. از طریق این همکاری ها شناخت میدانی از مدارس برای اساتید دانشگاهی ایجاد می گردد و ظرفیت بسیار خوبی برای نظام آموزشی عمومی و عالی کشور بوجود می آورد که باعث ارتقا جایگاه علمی و عملیاتی شدن دیدگاه‌های تربیتی نوین در مدارس می‌شود.

* یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، عباس رضایی استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا برگزار شد.

* عباس رضایی رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان و استاندار اصفهان در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان: اداره کل آموزش‌وپرورش استان برنامه خوبی برای جلوگیری از ترک تحصیل پنهان ارائه کرده است، این اطمینان را به خانواده‌ها می‌دهم که اگر با مجوز از ستاد ملی کرونا مدارس باز شد سلامت دانش‌آموزان را حفظ می‌کنیم و خانواده‌ها نگران این موضوع نباشند.

* آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام‌جمعه اصفهان: اتباعی که موردتوجه آموزش‌وپرورش استان اصفهان قرار گرفته‌اند و در آینده می‌توانند کشور خود را به جایگاه والا برسانند، باعث افتخار کشور ایران هستند چراکه آن‌ها سفیران کشور ایران در سایر کشورها خواهند بود و این کار باعث خدمت ما به فرهنگ اسلامی می‌شوند.

* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: قریب به 79 هزار دانش‌آموز رأی اولی در استان اصفهان به سن قانونی رأی دادن رسیده‌اند که ان‌شاءالله جمعه 28 خردادماه 1400 در سرنوشت سیاسی کشور شرکت می‌کنند و نقش به سزایی در حضور حداکثری مردم خواهند داشت که این دانش‌آموزان می‌توانند سایر افراد خانواده و دوستانشان را هم برای این تکلیف مهم دعوت کنند.

* ثبت نام داوطلبان پایه هفتم دبیرستان های نمونه دولتی مناطق کمتر برخوردار(جلگه،باغبادران،برخوار،گلپایگان) از روز پنج شنبه تاریخ 20 خرداد آغاز و تا روز چهارشنبه تاریخ 2 تیر طریق سامانه service.isfedu.ir انجام خواهد شد. ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل در مدارس مذکور بر اساس جدول امتیازات و موارد مندرج در شیوه نامه ثبت نام خواهد بود. ضمن اینکه مناطق تحت پوشش دبیرستان های نمونه دولتی، باغبادران، پیربکران، فلاورجان، مبارکه، برخوار، جرقویه سفلی، جرقویه علیا، جلگه، کوهپایه، نایین، بن رود، بویین میاندشت، فریدن، فریدون شهر، چادگان، خوانسار، میمه و مهردشت خواهند بود.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به همراه شکری رئیس اداره فرهنگی و هنری، صالحی مدیر اردوگاه شهید بهشتی اصفهان و غلامرضایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوروبیابانک از کانون های فرهنگی تربیتی شهید خسروی و حضرت فاطمه الزهرا(س) بازدید کردند.

* طی حکمی از طرف معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سیدمحمد میرپور به عنوان سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان منصوب شد.

* سیدمحمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان: یکی از افتخارات بزرگ مجموعه نوسازی مدارس استان در کنار تلاش‌های پرسنل خدوم و زحمت‌کش این اداره کل، تحول و نوآوری در راستای طراحی، نظارت و اجرا و پشتیبانی پروژه‌ها؛ کسب اعتماد عمومی خیرین مدرسه‌ساز است. ضمن اینکه همراهی خیرین استان می‌تواند به پیشبرد اهداف مجموعه نوسازی کمک نماید و امیدوارم با همراهی این عزیزان زمینه‌های استحکام این اعتماد بیش‌ازپیش فراهم گردد.

* علیرضا محمودی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: در حال حاضر ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خردادماه شروع شده و همچنان هم ادامه دارد، ثبت نام میان پایه‌های دوره ابتدایی هم به صورت خودکار انجام می‌شود و زمان ثبت نام سایر پایه‌ها خصوصاً پایه هفتم و دهم هم به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: امروز دانش‌آموزان بهترین مشوق برای سوادآموزی پدر و مادر بی‌سواد هستند، سوادآموزی نقش مستقیمی در رشد آینده پیشرفت خواهد داشت و اکنون شاهد نگرش خوبی در معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان هستیم.

* نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: می‌توانیم کودکان خاص دارای بیماری‌های صعب‌العلاج یا با مشکلات دیگر را از طریق آموزش دهندگان سوادآموزی حمایت کنیم و از سوی دیگر با حمایت آموزش ابتدایی و همکاری مدیران مدارس برای شناسایی والدین بی‌سواد و کم‌سواد گام مؤثری در این زمینه برداریم که از همین رو توافقنامه‌ای پیش‌بینی‌شده که مابین مسئولین سوادآموزی و مدیران مدارس امضاء می‌شود.

* جلسه ویدیوکنفرانس توجیهی رابطین تدوین برنامه ۱۴۰۰ با حضور پوررجب، دبیر شورای هماهنگی استان، رابطین اداره کل و رابطین نواحی و مناطق ۴۱ گانه استان برگزار شدکه در این جلسه نحوه نگارش برنامه، مراحل تدوین برنامه در سطح منطقه، زمان ابلاغ به مدارس و تشکیل میزهای چهارگانه تشریح شد.

* وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: طرح‌های وزارتی مستند به سند تحول بنیادین ویژه دانش‌آموزان دختر و زنان فرهنگی اجرا شد که برگزاری مسابقات به مناسبت‌های ملی و مذهبی، برنامه‌های گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر، اجرای وبینارهای با موضوعات بهداشتی، ورزشی، مشاوره‌ای و غیره از جمله فعالیت‌های استانی حوزه امور زنان بود.

* لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:" ترک تحصیل پنهان " اتفاق جدید در دوره شیوع کرونا است، ترک تحصیل پنهان به آن معناست که تعدادی از دانش‌آموزان ثبت‌نام کردند ولی وارد آموزش نشدند و این معضل علاوه بر پایه اول ابتدایی در دیگر پایه‌های این دوره نیز در استان اصفهان دیده شده است.

* پیام مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت فرا رسیدن انتخابات 1400:
به نام خدا
28 خردادماه 1400 بار دیگر با توکل بر خداوند شاهد حضور حداکثری مردم و روز برتری قدرت اراده الهی خواهیم بود. از آغازین روزهای تشکیل این نظام اسلامی که با مجاهدت و ایثارگری‌های مجاهدان راه حق بنیان گذاشته شد هر روز شاهد دشمنی‌ها و دسیسه‌چینی‌های جبهه استکبار بوده‌ایم. یک روز با تهاجم نظامی و روزی دیگر با محاصره اقتصادی سعی کردند در مسیر سریع و عظیم این نظام مردمی اخلال ایجاد نمایند. اما توجه ملت مسلمان ایران به رهنمودهای ارزشمند ولی‌فقیه این توطئه‌ها را خنثی نموده و ان‌شاءالله به مسیر رشد و بالندگی ادامه خواهد داد. اینجانب از جامعه محترم فرهنگیان استان، رأی اولی‌های عزیز و خانواده محترم دانش‌آموزان دعوت می‌نمایم همچون گذشته در پرتو رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با حضور پرشور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها حماسه دیگری را رقم‌زده، اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به تصویر کشید.

به اشتراک بگذارید :