15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۹:۵۴:۱۷
کد مطلب:  1597740
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز
8 رتبه کشوری توسط سفیران سلامت البرز

به گزارش معاونت تربیت بدنی و سلامت به نقل از معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز: سفیران سلامت البرز هشت رتبه کشوری در جشنواره پویش سپاس از مدافعان و سفیران سلامت با شعار «هر دانش آموز یک سفیر سلامت» کسب کردند.

گفتنی است که پنجمین جشنواره کشوری سفیران سلامت با رویکرد آموزشی - ترویجی در زمینه تغذیه، تحرک فیزیکی، خود مراقبتی و محیط زیست اجرایی شد .این جشنواره با هدف یادگیری مفاهیم بهداشتی، نکات مهم سلامتی، آموزش همسالان نحوه انتقال این مفاهیم به همکلاسی‌ها، خانواده و دوستان و همچنین ارتقای سبک زندگی سالم و تغییر نگرش برگزار گردید.

وی با بیان اینکه طرح تربیت سفیران سلامت با محوریت مدارس به عنوان یک راهکار خود مراقبتی در کشور مطرح است، اضافه کرد: در قالب این جشنواره  برنامه های متنوعی در قالب نقاشی، شعر، پیام بهداشتی، نامه ای به کرونا، خاطره نویسی و کاردستی برای دانش آموزان پیش بینی شد. در این جشنواره و پویش ۱۴ هزار و ۶۰۰ دانش آموز مدارس استان البرز شرکت کردند که پس از ارزیابی داوران، ۲۵۰ نفر در مرحله منطقه ای رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند و به مرحله استانی راه یافتند، که پس از داوری آثار 70 نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند و 8 اثر برگزیده کشوری  و 14 اثر برگزیده استانی از سوی دفتر سلامت وتندرستی وزارت آموزش و پرورش معرفی شدند. که در طی مراسم ویژه ای برنامه اختتامیه درآکادمی ملی المپیک با حضور جناب آقای دکتر حمیدی معاون محترم تربیت و سلامت و جناب آقای دکتر رئیسی معاون محترم بهداشتی و سخنگوی ستاد ملی کرونا برگزار و از دانش آموزان منتخب کشوری به صورت نمادین تجلیل به عمل آمد.

وی اضافه کرد: امسال ۷۳ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی استان البرز به عنوان سفیران سلامت انتخاب و در بستر شاد آموزش دیده و به فعالیت پرداختند.

به اشتراک بگذارید :