13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ۲۳:۰۱:۳۰
کد مطلب:  1597360
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد؛
همایش دختران رای اولی ها در استان ایلام

به منظور مشارکت حداکثری و نیز حضور پرشور دانش آموزان همایش دختران رای اولی ها در استان ایلام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام در این مراسم که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان و بسیج دانش آموزی برگزار شد؛ سرهنگ جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیر المؤمنین (ع) استان ایلام در سخنانی، فعالیت در حوزه دانش آموزی را سرشار از شور و نشاط و جذابیت و علاقه بسیار دانست و گفت: بسیج دانش آموزی اساسی ترین تشکل در بسیج است و برگزاری اردوهای راهیان نور نمونه بارز این فعالیت های زیبا در موضوع بسیج است.

  فرمانده سپاه امیر المؤمنین (ع) استان  مشارکت دانش آموزان را در کل جامعه تأثیرگذار دانست و افزود: امام راحل (ره) با چهره ی نورانی و تأثیرگذار خود تمامی سیاست های جهانی را جابجا کرد و در مکتب ایشان شاگردانی همچون شهید حاج  قاسم سلیمانی پرورش یافت که خود را سرباز امام و ولایت نامید و امام خمینی (ره)  تحت سیره تربیتی حضرت فاطمه معصومه (س) بود.

   وی شخصیت حضرت فاطمه معصومه (س) را دارای جاذبه ای دانست که امروزه از قِبَل این پرتو نورانی شاگردان بزرگی در شهر قم به فراگیری علوم قرآنی و حوزوی می پردازند و اگرکسی پرتویی از زیبایی ایشان را داشته باشد در خانواده و جامعه، زیبایی خود را نشان می دهد.

   وی تعبیر رهبری معظم انقلاب از انتخابات به لیله القدررا تشبیهی عالی دانست و گفت: این روز را  می توان به عاشورا  هم تشبیه کرد چرا که برای حفظ دین نیاز به کمک می باشد و دشمنان می خواهندهمانند روز عاشورا کسی امام خویش را یاری نکند پس بیائیم در عاشورای انتخابات کشور حضور داشته و یاریگر امام زمان خود باشیم.

سرهنگ شاکرمی افزود: این یک تکلیف قرآنی است که باید مشارکت کنیم و نباید دچار غفلت شویم زیرا دشمن همه توان خود را برای دلسرد کردن مردم  از انقلاب به کار بسته است.

امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام هم در این مراسم با تشریح لزوم انتخاب خوب از دیدگاه روانشناسی گفت: آنچه که در انتخاب مهم است شناخت، مطالعه و سوال از بزرگان و بررسی کردن معیار های کاندیداها بر اساس ملاک های مقام معظم رهبری است و آنچه که مهم است یک انتخاب درست و با آگاهی از  شناخت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افزود: فردی را که انتخاب می کنید  باید پایبند به خون شهدا باشد و دلش در گرو نظام بوده تا ثمرات انتخاب درست در آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی نمود پیدا کند.

مهردادی به نقشه شوم دشمنان برای کشور اشاره کرد و گفت: دشمن در صدد است تا ما از خود ضعف نشان دهیم اما حضور حداکثری مردم و خصوصاً رأی اولی ها در پای صندوق های رأی خود گویای اتحاد و انسجام ملی و تعیین سرنوشت کشور است و دشمنان همچون گذشته ناکام می مانند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افتخار داشتن کم سن وسال ترین شهید کشور به نام شهید جرایه را افتخاری بزرگ برای استان دانست و گفت: ما مدیون خون شهدایی هستیم که جان و مال خود را فدا کردند و امروز یقینا رفتن به پای صندوق های رأی حماسه ای وصف ناشدنی را در تاریخ سیاسی کشور رقم خواهد زد.

مهردادی از فرهنگیان و دانش آموزان خواست تا در روز جمعه 28 خردادماه با حضور در پای صندوق های رأی با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق نمایند.

حجت الاسلام کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام هم در این همایش، حضور دانش آموزان را اضافه شدن تکلیفی بر تکالیف آنها برشمرد و گفت: دانش آموزان بعنوان افرادی مهم در آینده تمدن اسلامی تاثیرگذار هستند واین  ضرورت بیش از پیش احساس می شود.

کلانتری بحث جمهوری اسلامی را بحث مقبولیت و مشروعیت عنوان کرد و ادامه داد: مشروعیت همان احکام دینی است و مقبولیت حضور مردم می باشد و گذشته انتخابات کشور به خوبی این دو اصل در آن وجود داشته است .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام افزود: دانش آموزان رأی اولی شورآفرینان مسئله انتخابات هستند و علاوه بر حضور خود در پای صندوق های رأی خانواده های خود و اقشار جامعه را نیز برای حضور در صحنه انتخابات دعوت نمایند تا این حضور مردم برگ زرین دیگری در تاریخ سیاسی کشور رقم بزند و تا ظهور امام عصر (عج) مستمر و تداوم داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :