18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ ۱۸:۵۸:۲۹
کد مطلب:  1595740
از سوی مدیرکل آموزش و پرورش فارس انجام شد:
دعوت از فرهنگیان و دانش آموزان رای اولی فارس برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی+اعلام آمار دانش آموزان رای اولی در فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن دعوت از فرهنگیان و دانش آموزان رای اولی فارس برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی گفت:۵۳ هزار نفر دانش‌آموزان رأی اولی فارس در اولین تجربه سیاسی خود در انتخاب رئیس جمهور و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: دانش آموزان رأی اولی فارس همپای دیگر نقاط کشور برای اولین بار موفق به مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور می‌شوند و در این دوره از انتخابات شاهد حضور دانش آموزان پایه دوازدهم در پای صندوق‌های رأی استان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه انتخابات موجب بلوغ سیاسی کشور در سطح ملی و بین المللی می‌شود، تاکید کرد: مشارکت حداکثری گزارش آحاد جامعه موجب عزت و اقتدار ملی می‌شود و جامعه بزرگ فرهنگیان همیشه پیشرو در این امر بزرگ بوده اند.

وی از همه فرهنگیان استان فارس دعوت کرد تا یک بار دیگر با حضور پرشور در پای صندوق های رای بر اقتدار کشورمان در همه عرصه ها بیافزایند.

اسماعیلی همچنین حضور رأی اولی‌ها در این انتخابات را جلوه‌هایی از مشارکت سیاسی آینده سازان وطن دانست.

وی همچنین به نقش و جایگاه رأی اولی‌ها در انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: بدون شک تجربه اولین حضور سیاسی دانش آموزان رأی اولی در اذهان آنان جاودانه فرصتی مغتنم و جذاب برای حضور در مشارکت‌های سیاسی کشور خواهد بود.

گفتنی است انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

به اشتراک بگذارید :