20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ ۱۲:۳۰:۲۲
کد مطلب:  1595402
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت:
جلسه هم اندیشی فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان کشور در سال 1400 برگزار شد

 جلسه هماهنگی و هم اندیشی فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان کشور در سال 1400 با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت و روسای ادارت فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در این جلسه معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی صفحه ای در شبکه شاد برای فعالیت اوقات فراغت خبر داد و گفت: ؛ در تابستان امسال ۳۰ هزار پایگاه برای حضور دانش آموزان هدف گذاری شده است.

وی با بیان اینکه همکاران در بخش‌های آموزش و پرورش تلاش دارند تا جایگاه حوزه پرورشی را ارتقا دهند گفت: در هفته گذشته ایجاد رشته‌های امور تربیتی و مشاوره در دانشگاه فرهنگیان تصویب شد و از اول مهر دانشجویان این دو رشته به صورت مجزا تحصیل می‌کنند.

کاظمی به افزایش اعتبارات حوزه پرورشی و فرهنگی و افزایش سهم نیروی انسانی از ۸ هزار نیرو به ۹ هزار نفر اشاره کرد و ادامه داد: کلیات نظام جامع مشاوره تصویب شده و جزئیات آن نیز در دستور کار است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر اعلام کرد حوزه پرورشی و فرهنگی امروز با فعالیت‌های شبانه روزی همکاران توانسته جایگاه اول را در فضای شاد به خود اختصاص دهد و سبد فعالیت این حوزه با ایجاد برنامه‌های فرهنگی و هنری، ایجاد ده‌ها هزار کانال و وجود ۳۰ هزار گروه یاریگران زندگی در مدارس جای خود را باز کرده است.

کاظمی خبر داد: در صفحه اول شاد پویش رای اولی را با ۵ کانال داریم که با مشارکت تشکل‌های دانش‌آموزی و راه اندازی ۱۰ پویش درحال فعالیت است.

وی درباره فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان ادامه داد: یکی از مهم ترین فعالیت‌‌های در دستورکار اوقات فراغت است تمام برنامه‌ها باید در فضای مجازی باشد؛ به زودی صفحه ای در شبکه شاد برای فعالیت اوقات فراغت راه اندازی خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه افتتاح پایگاه‌های اوقات فراغت به میزبانی استان زنجان خواهد بود اظهار کرد راه اندازی ۳۰ هزار پایگاه هدفگذاری شده که تاکنون در سامانه همگام ۸ هزار پایگاه ثبت شده است که این موضوع ادامه دارد.

کاظمی به برنامه‌ها و پویش‌های سازمان دانش‌آموزی در بخش رای اولی‌ها در ۳ حوزه خبرگزاری پانا، تشکیلات پیشتازان و مجلس دانش‌آموزی اشاره کرد و نقش تشکل‌های دانش‌آموزی را در بحث اوقات فراغت موثر دانست.

در ادامه جلسه، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی گفت:  پایگاه تابستانی که دبیرخانه آن به معاونت پرورشی سپرده شده است به عنوان یک برنامه کلیدی و حاکمیتی خواهد بود که مسئولیت آن به ما سپرده شده است.

وی افزود: پایگاه تابستانی یک برنامه مهم است و ما این امانت گرانبها را باید در ۳ ماه تابستان مسئولانه پیش ببریم.

رمضانی بیان کرد: کرونا استفاده از فضای مجازی را با اهمیت می‌کند و باید مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها ستادهای استانی را هرهفته برگزار کنند تا آسیب شناسی در این زمینه صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: ظرفیت فضای مجازی باید در اختیار تمام مدارس باشد و نیز با اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا در وضعیت سفید دانش‌آموزان در فضای باز در پایگاه‌ها حضور پیدا کنند تا نگرانی خانواده‌ها دراین باره رفع شود. وی در همین زمینه  افزود: مجوز حضوری شرکت شدن کلاس ها در پایگاه‌های تابستانی باید از ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته تا فعالیت‌ها به بهترین شکل انجام شود.

.همچنین در این جلسه، حسن مظفری رییس ستاد اجرایی فعالیت های تابستانی و مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تقدیر از تلاش همکاران و نیز حسن اعتماد وزارت نسبت به میزبانی استان زنجان از این حرکت بزرگ کشوری ابراز داشت: به عنوان یک مربی پرورشی امیدوارم شاهد شور و نشاط و همراهی دانش آموزان با این فعالیت ها باشیم.

وی به آمادگی استان در اجرای برنامه های تابستانی اشاره کرد و افزود: زنجان برای برگزاری فعالیت های تابستانی  با  سایر استان ها در هماهنگی و ارتباط کامل می باشد.

همچنین در این جلسه روسای ادارات فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی استان های زنجان، گیلان، گلستان، لرستان و قم به ارائه گزارش عملکرد فعالیت های خود در این زمینه پرداختند.

به اشتراک بگذارید :