19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1595090
بازنشر خبرنامه کرونا و آموزش و پرورش شماره 3 به اهتمام کمیته اشاعه و کاربست یافته های پژوهشی دی 1399
آیا کودکان  استعداد بیشتری برای ابتلا به گونه جدید بیماری کووید-19 دارند؟ 

برخی از دانشمندان انگلیسی می‌گویند گو نه جدید بیماری کووید 19؛در مقایسه با سایر انواع ،در کودکان قابل انتقال است. به گفته محققان، در انگلستان، کودکان کوچکتر با سرعت بالاتری دارای تست مثبت نسبت به گونه جدید هستند. متخصصان می‌گویند این می‌تواند به این دلیل باشد که نوع جدید بیماری کووید 19به راحتی در کودکان گسترش می‌یابد. این ادعا توسط اعضای گروه مشاوره تهدیدات ویروس تنفسی جدید و نوظهور( (Nervtagمطرح شده است.

ترجمه و اشاعه اخبار ،متون و تحلیل های مرتبط در باره شیوع بیماری کووید -19 و دلالت های آن برای آموزش و پرورش ایران

عنوان خبر:آیا کودکان  استعداد بیشتری برای ابتلا به گونه جدید بیماری کووید-19 دارند؟[1]

تاریخ انتشار خبر :30 دسامبر 2020(دهم دی ماه  1399)

به اهتمام :

کمیته اشاعه و کاربست یافته های پژوهشی

5بهمن  1399


[1] https://www.kiro7.com/home/are-children-more-susceptible-new-covid-19-variant/N3WHBZO62BBITNCALOYDZ3CUBQ/#continue_below

برخی از دانشمندان انگلیسی می‌گویند گو نه جدید بیماری کووید 19؛در مقایسه با سایر انواع ،در کودکان قابل انتقال است. به گفته محققان، در انگلستان، کودکان کوچکتر با سرعت بالاتری دارای تست مثبت نسبت به گونه  جدید هستند. متخصصان می‌گویند این می‌تواند به این دلیل باشد که نوع جدید بیماری کووید 19به راحتی در کودکان گسترش می‌یابد. این ادعا توسط اعضای گروه مشاوره تهدیدات ویروس تنفسی جدید و نوظهور( (Nervtagمطرح شده است.

 

دکتر مایکل ماینت، متخصص بیماری‌های عفونی با سیستم بهداشتی چند مراقبتی (MultiCare Health System ) می‌گو ید:  "ممکن است توضیحات زیادی در مورد چرایی توزیع در سنین متفاوت وجود داشته باشد. داده‌هایی که در حال حاضر از انگلیس ارائه می شود هنوز پراکنده هستند. ما هنوز مقالاتی برای بررسی دقیق که در این باره منتشرشده باشد، نداریم."

 

دکتر دبورا فولر، میکروبیولوژیست دانشگاه واشنگتن می‌گوید" این ادعا قابل بررسی است، به ویژه با نسخه جدیدی که اکنون در ایالات متحده وجود دارد." آیا کودکی که در برابر گونه قدیمی مقاومت بیشتری داشت اکنون در برابر عفونت با این  گونه جدید آسیب پذیرتر خواهد بود؟ این قطعه‌ای است که ما هنوز درمورد آن چیزی نمی‌دانیم."  دانشمندان می‌گویند نوع جد ید  به روشی به مولکول‌ها متصل می‌شود که می‌تواند انتقال را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

دکتر فولر این سوال را مطرح می‌کند که "آیا  گو نه جدید می‌تواند کودکان را بیشتر مستعد ابتلا به ویروس نما ید"؟ او گفت: "اگر معلوم شود که کود کان قادر به انتقال موثرتر هستند، چه اتفاقی برای بازگشت به مدارس خواهد افتاد؟" کارشناسان می‌گویند دلیلی برای محتاط بودن هست ولی دلیلی برای نگرانی نیست. در همین حال، دپارتمان بهداشت ایالت واشنگتن می‌گوید که به طور فعال در جستجوی نوع جدید (کووید-19) است که تا کنون (تا تاریخ درج خبر[1])  در این ایالت شناسایی نشده است.

 

ترجمه:دکتر زهرا مهربان/دانشیار پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

 

[1] -December 30, 2020 - 8:00 PM   10 دی ماه 1399

به اشتراک بگذارید :